| anonim_4396 a întrebat:

Cei cu mai multa experienta la evaluări naționale, la compuneri, se numara si conjunctii, prepozitii? Si cum as putea scapa de emoții?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"la compuneri, se numara si conjunctii, prepozitii" - formularea ta e strâmbă. Încearcă să NU argumentezi așa și la examen

(bănuind ce vrei: dacă-ți cer 100 cuv, tu bagă 150)

| Alex1929386543 a răspuns (pentru sierra1):

Eu am vrut sa zic daca se considera cuvant si conjunctiile, prepozitiile sau doar substantive, adjective, adverbe, etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să scapi de emoții, pune o conjuncție în loc de. Având in vedere câte cifre ai pus în numele de user anonim TPU, poți pune și ceva cifre, tot în loc de.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Nu se numara cuvintele de legatura (ex: ca, sa, pe, la etc). Roaga-te la Dumnezeu ca sa scapi de emotii.

| J0B0MAT a răspuns:

Vrei să faci fix număru'de cuvinte?laughing
Da se numără și alea.

Pentru emoții, ascultă melodii de îmbărbătare, foarte vesele, care îți dau o stare bună. Bea ceaiuri calde, calmante(mentă, mușețel, ce îți place). Încearcă să te gândești la lucruri frumoase, pozitive și să îți distragi atenția de la evaluare și emoții.

| PainTech a răspuns:

In general se aproximeaza 10 cuvinte / rand, nu sta nimeni sa numere fiecare cuvant.

Dar da, se pun si alea, ca sunt tot cuvinte.