| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că dacă ești tare în gură poți să obții ce vrei? Eu asta vad.Persoanele care au tupeu le dau la o parte pe cele care sunt mai slabe și ajung mai bine decât ele pentru că sunt mult mai apreciate.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Dacă ești tupeist și nesimțit(când e cazul și pupincurist), chiar dacă ești mai prost decât un alt om cu bun simț, vei obține mai multe ca acela. Știu exemple concrete din realitate iar la o scară mai largă toți le știm de prin politică.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Intr o tara civilizata, cu persoane educate cu bun simt, nu, dar in Romania prostia e ceva popular, promovat, admirat

| danay72 a răspuns:

Asa pare, dar în cele din urmă, rămân dezamăgite. Fii tu însuți și învinge răul prin bine. Prietenii adevărați persoane cu bun simți cauta sa aiba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tupeul poate fi dat fie de prostie, fie de incredere in sine si constientizare a propriei valori/a propriilor cunostinte.In cel de-al doilea caz, evident ai un avantaj fata de cei ce nu au aceiasi siguranta de sine.