| Steffana a întrebat:

Bună, TPU! Cum pot învăța limba engleza rapid? Exclus cursurile. Mulțumesc celor care îmi vor răspunde

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Duolingo aplicatie

| darrio2007 a răspuns:

Cupleaza-te cu un englez. Pentru ca nu-ti plac cursurile.

| RAY a răspuns:

Nu exista rapid

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să megi la muncă în Anglia.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Cu ajutorul tehnologiei (aplicatii, seriale, materiale in aceasta limba pe YT) si citind carti in limba engleza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți viziona filme sau seriale în engleză și să fi atent la traducere și pronunție, poți asculta melodii în engleză iar apoi să cauți cuvintele în engleză pe care nu le înțelegi. În mare, nu e greu să o înveți, mie personal mi se pare o limbă ușor de învățat.