| autodidact a întrebat:

Bună ziua, Se poate învăța limba engleză la un nivel acceptabil într-un an de zile? Nivelul actual nu este chiar zero, dar nici foarte avansat. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| MyNameisEduard a răspuns:

Nimic nu-i imposibil, si într-un an dacă te pui pe învățat e posibil.Dar trebuie sa și vrei sa înveți pentru că cu forța nu prea poți.Eu am învățat mai mult de jumătate în decursul a câțiva ani doar ascultând muzică in limba engleză si uitându-mă din când în când la filme, succes!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da,se poate doar daca iti iei profesor de englea si faci curs intensiv 6-8 ore pe zi, ca la sfarsit de an poti ajunge la un nivel acceptabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un nivel acceotabil, da. Depinde cât de repede și eficient înveți.

| Together a răspuns:

Sigur ca da. Intra doar pe site-uri englezesti si foloseste dictionarul cand nu intelegi. Nu te mai uita la programe care nu sunt in limba engleza. Intr-un an vei sti mult mai bine.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Dacă înveți în fiecare zi da. Engleza este și ușoară, eu am început sa învăț și chineza