| Vikaa a întrebat:

cum vi s-a parut anul 2020? Credeti ca anul 2021 va fi mai bun?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Bună! Anul 2020 a fost un an diferit și unic, nu doar din cauza faptului unicității alinierii numerelor, ci datorită modului în care mi-am desfășurat viața. Eu unul am fost pus în niște situații relativ nemaiîntâlnite, zilele trăite de la începutul lui Ianuarie ale acestui an au fost speciale indiferent de tacâmul care mi-a fost pus în față, am acumulat experiență și informație folositoare din momentele trăite. Un an bun, altceva nu am ce spune; 2021? Cine știe, fiecare vede lucrurile în felul său.
Sper ca viitorul fiecărui an urmator să se găsească unul din ce în ce mai luminos și folositor pentru umanitate.

17 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Anul 2020 mai are surprize. 21 21 va avea și mai multe.

| Drimmero a răspuns:

Ignorand pandemia chiar a fost un an ok pentru mine, 2021 nu stiu cum va fi dar presimt ca o sa fie si mai bun, anii impari mi s-au parut mai buni.

| SG1995 a răspuns:

Am avut un an dezastruos pe toate planurile, dar mai ales pe plan personal, o relație eșuată, și pe urmă m-am îndrăgostită de o tipă...meah cu un caracter neplăcut. Deci chiar spre să fie mai bine.

| Dismally a răspuns:

A fost unul dintre cei mai interesanti ani de pana acum, a fost diferit, a fost ceva nou - pentru cei care au mai putin de 100 de ani si nu au prins gripa spaniola happy Pentru mine - mi-a cam stricat planurile dar asta este, sa fiu sanatos ca voi reusi sa fac eu tot ce mi-am propus. Cel putin prima jumatate a anului viitor cred ca va fi la fel, pe urma sper sa fie mai bine.
Pentru tine cum a fost?

| Nemessys a răspuns:

A fost chiar ok.
Cu siguranță anul 2021 o sa fie mai bun, cel puțin pentru mine și apoi din ce în ce mai bine laughing.

| gemeni6226 a răspuns:

Au fost multe lucruri care m-au deranjat dar am trecut cu brio examenele vietii din acest an chiar daca nu toate examenele au fost placute si da ma astept la un an mai bun dar sunt convinsa ca cei mai buni ani ai mei urmeaza din 2022 incolo.

| aumih16 a răspuns:

Nu! ca sa fie un an bun! normal fara greutati! sa scapam naibii de cel virus! sa putem respira normal! nu cu masca la gura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a părut, şi de fapt a şi fost, o agitaţie continuă din pricia Cornavirusului, de aceea am şi evitat să mă uit la TV în perioada asta. Văd numai ştiri alarmante şi îmi crează agitaţie şi nelinişte interioară. Nici ce pe site-urile de ştiri nu m-am uitat, decât din când în când pe Pagina de Media dar în rest nimic.
În 2021 sper ca rata de îmbolnăvire să scadă şi rata de vindecare să crească; economia să nu sufere un colaps aşa mare şi lumea să înceapă încet încet să revină la normal. Doamne ajută!

| troleibuz a răspuns:

Cel mai prost an.

| Bruno92 a răspuns:

Horror, mai mult îmi pare rău ca au murit atâtea animale decât de cei morți de covid.

| Jus7t a răspuns:

Cred că o să fie din ce în ce mai rău.
Pentru mine personal nu a fost așa de rău, dar pentru populație în general a fost un an nașpa rău.

| Dragosdoar a răspuns:

Inca n a trecut de tot, mai are de oferit sursprize, dar e de mentionat ca oamenii Il fac asa surpinzator, timpul in sine nu prea reprezinta nimic.Cat despre anul viitor, nu am sperante prea mari

| Catalin77945 a răspuns:

Mult mai rau decat 2020

| MaryMaria333 a răspuns:

Sa.speram ca va fi mai bun, ca va trece epidemia asta, e chiar aiurea. Intotdeauna am vrut ca anul de vine sa fie mai bun, asa.am sperat si in 2019, dar uite viata ce ne'a adus! Nu ne ramane decat sa fim pozitivi. Oricum, soarta nu o poate schimba nimeni.

| Kajun a răspuns:

Sper să vină apocalipsa zombie în 2021

| DeeaCarmen a răspuns:

Daca scapam de covid, o sa fie mai bun, daca nu scapam, o sa fie si mai rau.

| Blu3Li0n a răspuns:

Din punctul meu de vedere, acest an a început cam prost. Incendiile de păduri din Australia ( dacă nu mă înșel s-a petrecut în ianuarie), asaninarea comandantului iranian în urma căruia s-ar fi speculat declanșarea celui de-al treilea război mondial, și nu în ultimul rând această pandemie Coronavirus, care a durat foarte mult (sper din suflet să se încheie, dar în fiecare zi tot cresc cazurile, sau rămân constante tot în jurul valorii de 1000 cazuri/zi). Nu știu ce să mai zic, un an foarte grav/dificil dpmdv. Sper din inimă să nu mai dureze mult, sau exagerat de mult, ar fi ok dacă măcar ar fi doar anul acesta, nu să se extindă sau să dureze 2 ani ca gripa spaniolă sau 7 ani ca ciuma bubonică de acum foarte mulți ani. Să ne rugăm să trecem peste cu bine.