| Tonea_Danut_2000 a întrebat:

Dc televiziunea ataca YouTube-ul românesc? As dori răspunsuri în general de la adulți că tare as vrea sa le ascult părerea în legătură cu acest subiect.

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Gândește-te că vinzi legume în piață de vreo 50 de ani și la un moment dat vin niște copii care reușesc să vândă mult mai scump și mult mai mult ca tine (sau în orice caz, se îndreapta în directia aia). Nu ai zice nimic?

| Tonea_Danut_2000 explică (pentru LoveSleep):

Mă.m-aș supara dar nu atât de mult încât să dau de știre sa să mă plâng de ei până nu mai pot. Daca as avea ceva de spus m-aș duce la ei..Nu as spune la televizor că unite mă cum sunt aia..Nu se face asa

| AC4S4 a răspuns:

La televizor prostii (pe canalele de "divertisment"), pe Youtube prostii (majoritatea vloggerilor romani cunoscuti). Atat pe Youtube, cat si pe televizor, poti alege ce sa vizionezi.

Parerea mea este ca se cearta ca sa le creasca audienta. Lumea in general se uita si la televizor ca sa vada ce mai zice cutare despre vloggeri, analog pentru Youtube. Nu m-ar mira sa fie o intelegere intre televiziune si vloggeri ca sa le creasca audienta, oamenilor le place cearta.
Se poate si desigur sa fie o cearta adevarata. Oricum, din punctul meu de vede, ambele "tabere" mi se par inutile.