| nekmario a întrebat:

As vrea sa stiu si eu care este parerea voastra despre religie.Este un subiect foarte controversat si as vrea sa vad ce gandesc si alte persoane.Astept raspunsuri. happy

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

"Daca crede cineva ca este religios, si nu-si infraneaza limba, ci isi insala inima, religia unui astfel de om este zadarnica." (Iacov.1:26)

"Dragostea sa fie fara prefacatorie." (Romani.12:9)

"Daca zice cineva: "Eu iubesc pe Dumnezeu", si uraste pe fratele sau, este un mincinos; caci, cine nu iubeste pe fratele sau, pe care-l vede, cum poate sa iubeasca pe Dumnezeu, pe care nu-L vede?" (1Ioan.4:20)

Aceasta este parerea mea despre religie.

| xerxes1 a răspuns:

Citeste postarile userului steregoi de pe toate 5-6 conturi ale sale si o sa-ti dai singur seama ca religia transforma creierul in muci.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru xerxes1):

Daca n-ar stii de frica fantomei prietenoase din cer, ar savarsii fapte cumplite, sunt sigur de asta.
Steregoi nu judeca.

| nekmario explică (pentru SkandallKamataru):

Exact asa cred si eu.Bine gandit.

| Steregoi a răspuns:

Spor la citit intrebari si raspunsuri de-ale lui Steregoi. Le gasesti pe profil.

| Mclaren12 a răspuns:

Generalizezi. Despre ce religie sau tip de religie vrei pareri? Unele religii sunt atat de diferite fata de celelalte ca nu poti generaliza despre ele la un loc.