| JasonMcCann a întrebat:

De ceva timp nu mai sunt eu. M-am mutat în Italia și de un an nu-mi mai văd prietenii. Colegii de aici sunt niște retardați cu diplomă și la școală cântăm „The lion sleeps tonight" la ora de muzică straight face. Am niște colegi falși de nu-ți închipui... Trebuie să aștept până în vară ca să scap din infernul ăsta.
Îmi place de unul din colegii mei, până acum eram colegi de bancă dar se vedea că nu mă suporta, sunt sigură că era din cauză că nu sunt italiancă...
Am 12 ani și am 1.44, sunt un schelet ambulant și oricât aș mânca nu mă îngraș.
Să încep cu adevărata problemă pe care o am...
De ceva timp așa cum am mai zis nu mai sunt eu, nu mai suport nicio persoană și am devenit o ignorantă care stă toată ziua la calculator. Nu mai învăț,am noroc la ascultări sau teste că-mi aduc aminte din clasă câte ceva chiar daca nu stau atentă. Temele le fac doar cu gândul „abia aștept să termin ca să intru pe facebook". De miercuri sunt în vacanța de Paște și mâine încep școala. Mi-am făcut ieri temele dar de învățat n-am niciu chef,înainte învățam mereu și școala era pe primul loc,acum a devenit pentru mine o închisoare.
Nu pot să ies decât ca să mă duc la școala, unde mă duce maicămea. Pe stradă abia dacă vezi vreun copil singur, nici până magazin nu mă lasa singură. Am o soră mai mare cu 3 ani care este insuportabilă,face pe șefa. Am început să o ignor și îmi zice în continu „ești o ignorantă,toată ziua stai pe facebook,altceva nu faci". Maicămea îmi zice „nu o mai ignora,este sora ta". Cel mai enervant lucru posibil,urăsc faptul că am o soră pe care trebuie să o văd zi de zi și s-o aud cu comentariile ei de prost gust...
Taicămiu este un comunist care nu face altceva decât să-mi țină morală că stau prea mult la calculator și o să-mi stric ochii, care-i problema lui? E viața mea, îmi stric ochii e problema mea. Colegii fac mișto de mine fără pauză,îi ignor dar până la urmă mă enervez,na. Aș vrea să plâng în continuu dar n-o fac pentru simplul fapt că după se bagă sorămea „de ce plângi" și eu n-am chef să-i dau ei explicații sau altcuiva. Vreau să-mi trăiesc și eu viața,să mă duc și eu pe afară cum făceam în România. Sa am prietenii adevărați și să nu stau toata ziua la laptop de plictiseală. Maicămea este mult prea enervantă,îmi cumpără caiete cu Cenusareasa x_X și în ore singurul lucru pe care îl fac este să desenez cuțite la capul ei. Eu plec mai devreme la școală ca să nu fiu nevoita să merg cu sorămea, și ea în continu îmi zice că mă spune lui taicămiu,să mă spună,dacă nu suport o persoană ce vrea de la mine? straight face
Acum întrebarea mea este,dacă nu v-ați plictisit de la cât am scris, ce pot face să nu se mai bage lumea în viața mea? Să simt și eu că pot să trăiesc liniștită fără să se bage toate persoanele false. Să nu mai aud comentarii că sunt prea obsedată de calculator sau alte chestii, nu mai suport pe nimeni, nici câinele nu vreau să-l mai văd.

Răspuns Câştigător
| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Cand ti-am citit acest comentariu, ma simt ca nu sunt singura persoana care ignora pe toti si la randul ei la fel.Si eu sunt din Romania. Nu sunt in Italia ca tine, doar ca... Persoanele acestea care zici tu ca se baga in viata ta, nu fac altceva decat sa iti fie bine. Eu stiu asta pe propria piele. Si eu stau mai mult de 10 ore la pcwinking. Dar ai mei s-au obisnuit cu mine, si cateodata chiar ma intreaba, daca stau de ex stau intinsa in pat: "Oooo, da cum de nu esti la pc?" Si eu ce fac toata ziua..Stau inchisa in mine, plang, nu am prieteni deloc, stau pe un joc aici, ca pe fb, nah, nu prea ma pasioneaza..il am doar de chestie, sa mai scap de o cearta a lumii. Dar totusi, nu e bine, serios ca stam atat la calculator. E adevarat ca ne stricam viata..eu ma ingras foarte mult cand stau aici si nu am nici un fel de activitate. Tu macar ai norocul sa fii slaba..Nici schelete nu e bine. iar faza cu caietul cu Cenusareasa, sau cum ai zis ca iti ia, totusi e stupid. Mai bine incearca sa ii recastigi increderea in tine, si nu stiu, mai lasa de la tine, mai ajut-o, mai spune-i ca vrei caiete normale sau sa te lase ceva vreme singura.Asta e cand sunt in criza adolescentina, credem ca parintii nostri ne mint, dar de fapt ne vor binele.Crezi ca le-ar convenii sa te vada de ex o strica pe strada? Nu. Iar tu ai norocul ca inveti bine, iar ei te forteaza sa o tii tot asa. Dar daca zice mama ta ca stai prea mult la calc si tu inveti bine, aici iar nu e in regula..Eu de ex, nu invat extraordinar si nu imi spune nimeni nimic, pana cand nu iau nota. La tine, ar fi mai bine sa nu fie asa de severawinking.

| JasonMcCann explică (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

Eu nu suport să se bage lumea. Mereu am urât persoanele care se bagă și care nu știu să-și rezolve singuri problemele. Eu nici să plâng, să mă descarc, nu pot. Mă enervează taicămiu cu acel „pe vremea mea copiii ieșeau afară nu stăteau la calculator", eu vreau să ies, da dacă el nu mă lasă nici la școală singură ce mai vrea? straight face Vreau să fiu singură, nu mai am prieteni, n-am nimic și m-am săturat să râdă lumea, de asta stau la calculator. Cu învățatul, de când mă știu eu n-am învățat mare chestie, țineam minte din clasă și aveam numai 10, în România. Anul ăsta este greu să țin minte din clasă pentru că sunt multe cuvinte pe care nu le cunosc. Oricum, și aici sunt printre cei mai buni, dar de școală puțin îmi pasă, eu vreau o viață personală. Când îl aud pe taicămiu „iubit la cel puțin 16 ani" îmi vine să explodez... Sunt exagerați.

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns (pentru JasonMcCann):

Da.observ, si ai mei mereu zic: "mai lasa mai calculatorul", iar eu:"da ce vrei maaai!laughing" si pleaca si nu mai spune nimic. De ei nu ma pot plange, imi ofera totul, e bine cateodata sa fii singurul in familie. Mai ai si o scorpie de sora, normal ca nu iti mai vine sa faci nimic. Asa stai linistit la tine in camera, stai cat vrei pat, mananci cat vrei, si asta e... Poti te rog sa ma ajuti cu o funda? ca mai trebuie 3 fundite si ma fac seniorlaughing.asa zice acolo, ca pentru 3 raspunsuri ma face senior :-s.

4 răspunsuri:
| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Ti-am scris si eu la randul meu roman, poate ajuta laughing.

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Multumeeeesc!:*. Poate asta ajuta pentru gradhappy.