| Vreausapot a întrebat:

Buna TPU.
De curand am aflat tipurile de temperament pe care le poate avea un om.
Problema este ca eu nu stiu in care ma regasesc.
Acasa este foarte usor sa ma enerveze cineva, in societate sunt emotiv, la modul ca nu ma deschid foarte usor strainilor, dar odata ce petrec destul timp cu o persoana si ajung sa o cunosc ma comport cu ea ca un prieten.
Sunt comunicativ, dar la scoala(am ales acest loc deoarece aici imi petrec marea parte din timp) incerc sa fac pe plac tuturor si sa nu intru in probleme, dar totodata cu asta nu imi fac simtita prezenta prea mult.
Ma deranjeaza lucruri minore de obicei(de exemplu daca cineva imi pune piedica) si stau ceva timp sa gandesc asupra faptului, dar lucruri majore cum ar daca i-as da bani cuiva si nu mi i-ar da inapoi nu m-ar deranja foarte mult.
In ce tip de personalitate ma regasesc cel mai mult?(flegmatic, coleric, melancolicul sau Sangvinicul).
Vreau sa gandesc un timp inainte de a lua decizia finala si am nevoie de ajutorul vostru.

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pentru a afla poti apela la un psiholog care iti va face mai multe teste [ nu testele de pe net ].

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aceste tipuri de temperament nu sunt exclusive. Poți avea câte un procent din fiecare, iar totalul să fie 100.