| anonim_4396 a întrebat:

Ce temperament aveti? (Sangvinic, Flegmatic, Melancolic, Coleric) happy

Răspuns Câştigător
| CandyTetris a răspuns:

Nu stiu sigur, as vrea sa stiu o modaitate de a afla exact.In principiu am temperament flegmatic, cu un hint de melancolic...

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru CandyTetris):

Scrii pe Google: "Timpuri de temperament" si citesti caracteristicile fiecaruia si iti dai seama exact.

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Coleric, reprezentat de bila galbenă.
Baftă!

| stejara2 a răspuns:

Sangvinic! Sunt foc, sunt lava, nu pot sta locului, sunt in continua miscare!

| Hydrangeaceae a răspuns:

Colericul este determinat de bila galbena, reprezentat de foc, plin de caldura si mistuitor ca vara.

Sangvinicul se distinge prin predominarea sangelui, este asociat aerului, este violent si nestabil ca primavara.

Flegmaticul este pus in legatura cu flegma, cu apa si umiditatea iernii.

Melancolicul este dominat de bila neagra, ilustrat prin pamant si toamna.

Coleric: pozitive: vointa accentuata, procese afective intense, bogatia si intensitatea reactiilor, pasionalitatea; negative: excitabilitate, iritabilitate, agresivitate, inegalitatea trairilor.

Sangvinic: pozitive: sociabilitate, buna dispozitie, reactivitate accentuata, dinamism; negative: fluctuatia si inegalitatea trairilor, multumirea de sine, superficialitate, sugestibilitate, inconstanta.

Flegmatic: pozitive: tolerante, rabdare, perseverenta, echilibru; negative: reactivitate redusa, adaptabilitate dificila, monotonie afectiva, inclinatia spre stereotipie(aceleasi activitati zilnice)

Melancolic: pozitive: procese afective intense si durabile, sarguinta, perseverenta, responsabilitate si simt al datoriei; negative: adabtabilitate si mobilitate redusa, predispozitii inspre anxietate, neincredere in sine si pesimism.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Predominant, flegmatic. Dar mai imprumut si de la coleric si melancolic.

Sa ne aduci rezultatele studiului.