| DoamnaGasca a întrebat:

De la ce vârsta se pot face operații estetice?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

De la 18 ani. Dar ai grija la cine iti faci. Chiar ieri vazusem un reportaj despre cazul unei fete de 18 din SUA care si-a facut implant de san si din cauza doctorului si anestezistului acum trebuie sa traiasca ca o leguma pentru tot restul vietii, nu se poate misca, nu poate vorbi. Si au mai fost multe cazuri in care operatiile estetice au dat gres. Eu nu as avea curaj sa fac oriunde

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

O colega de liceu si-a facut la 16 ani cu acordul parintilor pentru a-si repara nasul care era migrat rau de tot intr-o parte datorota unui accident din copilarie.

| Irinel15123532 a răspuns:

Draga prietena. Vei intalni in viata persoane si caractere mult mai frumoase si de la care ai ce invata, nu trebuie sa obligi o persoana sa te placa daca ea nu simte la fel, nu poti fi pe placul tuturor.

O portocala dintr-un magazin, se plangea mereu ca, merele sunt cele mai cautate si mai frumoase dintre toate. Era foarte invidioasa pe ele, pana intr-o zi cand a reusit sa isi schimbe aspectu fizic in asa fel incat de acum arata exact ca un mar.
A intrat o persoana in magazin si vanzatorul i-a spus
''Ce doriti? Vreau sa va spun ca am mere proaspete''
Dar clientul i-a raspuns ''Nu multumesc, nu imi plac merele, as dori cateva portocale''
Poate ti se pare foarte copilareasca comparatia, dar vreau sa iti spun draga prietena ca, niciodata nu vei putea fi pe placul tuturor, iar schimbandu-te in ceva ce nu esti.

nu va schimba nimic, pentru ca oamenii care te-ar fi placut pentru naturaletea ta, pentru personalitatea ta reala, acum te urasc si te plac cei carora incerci sa le faci pe plac. Dar te intreb, cat vei reusi sa tii masca pe tine? Cat vei reusi sa te fardezi si sa pari ceea ce nu esti? Cand ai putea sa fii naturala si sa atragi persoane care sa te completeze pe tine fiind tu, nu altcineva.
Citeste noul testament, Hristos te iubeste.

| Denisa0954 a răspuns:

18 sau chiar mai devreme cu acordul părinților