| Ayumha a întrebat:

de un an de zile ma fascineaza ocultismul, adica doar am citit carti despre asa ceva si m-am documentat.Si m-a marcat felul in care in ocultism totul este privit cu alti ochi. Si chiar nu stiu ce sa fac, daca sa practic si eu aceste stiinte oculte sau nu.

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Prin ocultism totul este privit cu alti ochi pentru ca tocmai asta e esenta, indepartarea de realitate.Ca si parere proprie nu te indeparta prea mult de ralitatea ce te inconjoara pentru ca la un moment dat poate vei dori sa te intorci inapoi vorba aia si nu prea vei avea cum fiind marcat de diverse.Deci mai bine indreapta-te spre ceva mai palpabil vorba aia. Oricum decizia iti apartine dar gandeste inainte.Bafta!

| thealchemist a răspuns:

Stiintele oculte te invata sa privesti totul cu alti ochi, dar nu te indeparteaza de realitate, dimpotriva, te face sa ignori partea superficiala si sa privesti in profunzime. deci daca vrei sa te obisnuiesti sa vezi lucrurile asa cum sint ar fi bine sa studiezi stiintele oculte, dar asta e numai un efect pozitiv secundar, principalul ar fi ca stiintele oculte te ajuta ca si religia in directia evolutiei spirituale.