| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU.E normal,daca esti baiat-zic,sa-ti pui la profil o poza cu Britney Spears si sa-ti alegi un nick-name mai ciudat(cam de fata),ca sa-ti induci in eroare colegii,si asta pe un site cu pretentii(nu zic care)? Si dupa aia,daca vrea un barbat sa se bage-n seama cu tine, tu sa-l tii in suspans aproape o ora, si abia dupa aia sa-i zici adevaru`?
Eu zic ca nu-i frumos…
Pareri?

Răspuns Câştigător
| contαbαndonαt a răspuns:

Am procedat asa la inceput, in privinta acestui cont.
Nu scrisesem nicaieri ca as fi baiat, de fapt nu mentuinasem deloc genul sexului.Doar ca, in rasp. formate, cand eram nevoita sa fac o referire la propria-mi pers. incercam sa am grija sa vorbesc despre mine la genul masc., motivul, nu mai conteaza, sa spunem ca incercam doar sa pastrez unele aparente, cert este ca n-am facut-o din nu stiu ce placere bizara ci mai mult pentru ca ma simteam constransa de unele evenimente mai vechi.
Sa nu mai spunem ca aparentele pot insela, asta e prima lectie, dupa, nimic nu este gratis si nimeni fara de interes, desigur, privind d.p.d.v. al contextului la care ne referim.
Si ca veni vorba de chat-uit, interesant este ca, din ce mi-a fost dat sa observ, atunci cand aparentele indica c-ai fi barbat, n-ar incerca mai nicio femeie sa firteze cu tine ( bine, poate decat daca vorbiti deja de un timp bun, tu fiind cel ce s-a bagat primul in seama ), pentru ca nu am vazut la femei acest interes ce se manifesta in randul partii opuse.In schimb, ca si femeie, nu exista ca macar unul sa nu-si incerce norocul cu tine, astfe ca, am ajuns la concluzia ca barbatii sint cu mult mai... disperati ( ma scuzati, am incercatsa gasesc un adj. mai frumos dar, aparent, acesta este singurul care se potriveste in context ) dupa aaa....sa spunem ca m-am cenzurat aici.
Okay, deci sint de acord cu "rolul barbatului este acela de a incerca iar a femeii de a alege" dar deja cand incepi sa flirtezi cu necunoscuti intr-un mediu virtual, deja incep sa apara unele intrebari pe masura problemei, spun eu...

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai păţit-o?
Sper că Britney a ta nu a fost îngerul ăla blond (cam prea blond, dacă mă întrebi)?hee hee

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Mi-am stricat seara ca am o problema...
Normal trebuia sa va citesc raspunsurile si sa vin cu povestea.Dar s-a ales prafu` ca nu sunt bun de nimic.
Povestea era cu sor-mea care a vazut ca vorbesc cu ``una`` pe TPU,eu i-am aratat poza,ea stia ca-i Britney, eu nu, apoi ea a incercat sa ma convinga ca poza e luata de pe net si tot asa, iar totul se termina cum ea se combina cu baiatul asta de care eu am crezut ca e fata…
Dar nu mai am chef de nimic.
Referitor la ce spui tu am un raspuns, dar nu pot ca sa ti-l dau aici deoarece nu pot…
Vorbim.
Acum ma duc sa-i fac un compliment lu` fata cu care am semnat un contract si cred c-o sa ma culc.
Era sa mor azi…
Nasol...

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Era să mori azi? Asta nu-i bine. Sper că nu de prejudecăţi.
Odihnă şi recuperare plăcută! (Să nu mori!)

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

I-auzi...o patisi?hee hee
Lasa asa, nici cu tine nu ma laud. Cancelled, adeverinta la avatar, ce esti?
Fata, baiat, hamster?

| contαbαndonαt a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Este o adeverinta med., mah, si inca una cu personalitate!laughing

| anonim_4396 explică (pentru contαbαndonαt):

Ce sa-ti spun… Nu prea sunt de acord cu teoria ta ca noi,barbatii, suntem mai disperati dupa pasarica,iar voi fetele sunteti mai altfel,pentru ca asta ar insemna sa zicem si noi ca femeile sunt mai curve si doar pe interes, iar aia-ultima a lui Columbeanu e sefa voastra…
Suntem doua tabere egale - curve, afemeiati, prostituate, betivi ordinari, violatori si mame care-si arunca copiii la tomberon cand afara-i minus 15 grade…
Si intrebarea nu e pe bune, ca doar n-oi fi atat de idiot sa stau o noapte intreaga sa ma uit la poza lui Britney.(daca ai citit postarea mea cu fata care pluteste, intrebarea nr.11-zic.)
In rest, sa stii ca ti-am citit intrebarea aia frumoasa a ta, dar nu m-am priceput sa-ti raspund, pentru ca eu fac parte din categoria barbatilor care nu iarta nimic din ce prind…
Mda…nu trebuia sa zic asta.
In fine.
O sa-ti dau funda, dar sa-ti fie rusine! da?

| whatevernvm a răspuns:

Normal ca nu e frumos.e ciudat.

| anonim_4396 explică (pentru whatevernvm):

Poti sa cobori camera putin mai jos, daca nu te superi?

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu alta ocazie happy

| anonim_4396 explică (pentru whatevernvm):

Numai alintate sunteti pe site-ul asta...
Vezi c-am luat-o ca pe o promisiune...
Complimente nu pot sa-ti fac, ca sta frumoasa cu ochii pe mine.Si dupa aia ma zice iubitului ei care-i luptator.

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm, ia-o cum vrei tu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi ce pățești dacă curtezi?
Nu-i frumos, e-adevărat, dar cine-a zis că nu-i distractiv?
Mai ales dacă te lași și antrenat în discuții provocatoarehee hee

| sofisis a răspuns:

Da poate in sufletul lui e fata.
Asta apropo si de niste discutii de aici de pe site cum ca "doar sufletul conteaza, nu banii, frumusetea sau statutul social". Poate acel baiat era un Naomi in devenire si cauta un sufletel pereche.

| PedoBarbie a răspuns:

Pe net oamenii nu zic adevărul ex:dacă e fată sau băiat şi nici nu prea sunt obligaţi să-l zică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebi daca e normal sa faca misto de tine si e normal. Toti facem misto unii de altii intr-un fel sau altul, mai subtil sau mai nesarat. Suntem mari glumeti pe site!

| rabbit2014 a răspuns:

Aaaa nu imi mai place, unde este povestirea detaliata de 5 pagini?

| anonim_4396 explică (pentru rabbit2014):

Frumoaso,acum am ajuns si eu acasa, sunt praf…
E unu noaptea, sa ma omori si nu mai stau la ora asta sa-ti fac complimente.
Lasa-ma sa dorm.
Noapte buna.

| EarsOfAFox a răspuns:

Eu am cerut in mod expres introducerea genului/sexului la profil. Cine vrea sa induca in eroare sau se crede prea secretos(daca si asta poate fi secret) trebuie sa-si asume responsabilitatea de a fi considerat hibrid. big grin