| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!
Sunt fată și aș avea nevoie de un sfat.
Deci am avut o relație cu o fată timp de 2 săptămâni după cam o luna de zile vorbeam mai rar pana am ajuns să nu mai vorbim.
După au trecut 4 luni în care n-am vorbit deloc și acum câteva zile o început să-mi scrie eu încă mai am sentimente pentru ea, sau poate e doar sentimentul de obsesie idk.
Și am avut o criză de gelozie fiindcă mi-a spus că are de rezolvat ceva in oraș și am văzut-o cu o prietena și cu un prieten.
M-am simțit rău fiindcă după liceu trebuia să ieșim la film.
A zis că trebuia sa meargă la prietena respectiva acasa să-i repare tableta.
Nu mai vrea să vorbim deoarece mi-a spus că este dezamagita de mine fiindcă nu am încredere in ea.
De ce s-a trezit acum după 4 luni că vrea să ne împăcăm? Chiar nu înțeleg de ce este dezamagita pana acum îmi reproșa că sunt indiferenta și că nu o bag in seama când o văd acum.
N-am încercat sa-i arat că îmi pasa ..doar ca la prima tentativa de relație au fost multe lucruri și am tăcut și acum pur și simplu am explodat.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Asa sunt relatiile intre lesbiene, scurte, pline de scandaluri si despartiri, dupa cum ai observat si tu la altele si acum la voi.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O iubesti? gelozia e normala cand iubesti pe cineva, ati facut si dragoste?

| August99 a răspuns:

E greu cu fetele. am patit. fosta mea acum s-a intors la fosta ei de care imi zicea ca nu mai vrea sa auda si cu mine abia mai vorbeste. e greu dar o sa fie bine happy

| anonim_4396 explică (pentru August99):

laughing)) Totul e bine, doar noi ne complicăm

| August99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarat

| ShamelessQboy a răspuns:

Este vorba de relatie intimă?

| MateiT a răspuns:

Inteleg ca exista foarte multe sentimente si e putin complesitor pentru tine, insa e vine sa faci tot ce poti sa te relaxezi, sa nu te grabesti, ia lucrurile usor chiar daca sentimentele te sfasie in toate directiile.
In primul rand sa stii ca nu iti datoreaza nimic. Toti oamenii au probleme de natura emotionala deci gandeste-te ca poate ea atat poate in momentul acesta. Cauta sa o intelegi si sa fii sigura pe ce simti, ce vrei, si ce ai nevoie. Nu ii reprosa si nu exploda, cel putin nu in sensul ala. In loc sa explodezi asa cum spui mai bine imagineaza-ti ca ai putea sa explodezi cu sinceritate si sa ii spui tot ce simti si gandesti despre toata aceasta situatie, ca nu intelegi de ce s-a trezit dupa atatea luni sa se impace cu tine, spune-i ca pentru tine a fost si inca este un lucru intens care te solicita emotional foarte mult
Spune-i adevarul, poate iti suna ca un cliseu cam cheesy, dar crede-ma ca daca spui adevarul, oricat ti-ar fi de frica, vei castiga in final, chiar daca unii oameni aleg sa fuga de sinceritate.
Nu stiu. Ai dat prea putine detalii ca sa pot avea o imagine de ansamblu
Afla de unde vine obsesia. Exploreaza in directia aceea

| anonim_4396 explică (pentru MateiT):

Mulțumesc mult! ❤️

| MateiT a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu mare placere
Sper sa fie totul bine pentru tine