| Yasmin875 a întrebat:

Eu mănânc ca sparta.Tot timpul îmi este foame.Mananc 6-7 mese pe zi.Eu mănânc foarte mult dar nu mă ingras.Sunt supla.Mama mea nu are chef să îmi gătească si nu am de ales si ma duc eu în bucătărie și gătesc.Eu fac de toate:ciorbe,chiftele,sarmale,ardei umpluți, prajituri etc.Cred ca o sa ma fac bucătăreasă.laughingAm luat cartea de bucate si am învățat toate rețele de acolo.In fiecare zi gătesc.De ce mereu îmi este foame? Când eram la școală mâncăm ceva în fiecare pauza. Dadeam comanda la pizza,shaorma, sandiwish.Mama mi-a zis că atunci când o să fiu gravida o să mă fac de 100 de kg si o sa mănânc si scaune.laughingCe să fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu cum de mai poți mânca dacă tu gătești pentru că eu dacă gătesc ceva ma satur din miros și când e gata nu mai am chef sa mănânc și mereu am avut probleme cu îngrășatul... Ma îngraș de la miros laughing Dacă nu ai probleme de greutate, mănâncă pana te saturi, probabil ai arderile rapide și depinde și cât sport faci.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atunci numai ma insor cu tine, nu am banii destui sa te hranesc toata ziua

| Drimmero a răspuns:

6-7 mese pe zi... depinde si cat mananci, daca doar ciuguli, d-aia nu te saturi, trebuie sa mananc mai consistent ca sa nu mai ai problema asta.
Dar exista si probleme medicale pe compartimentul asta, dar nu cred ca este cazul.

| OldSoul a răspuns:

Mai, nu stiu ce sa faci, dar cert e ca sigur te-as lasa sa-mi gatesti si mie odata.
In rest ce ar trebui sa mai spun, stiu cum e sa mananci si sa nu te ingrasi, eh, aia e, norocul tau laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Kiwibibilă a răspuns:

Păi depinde de metabolismul fiecăruia. Unii elimină tot ce asimilează ca în cazul tău.

| Tiger7777 a răspuns:

Esti in crestere, si eu sunt baiat si am 15 ani in august... de mic am fost mai grasut, iar de un timp mananc ca spartu', dar acum nu ma mai ingras laughing Este normal sa iti fie mereu foamewinking Sper ca te-am ajutat Yasmin :*

| LiquorWitNoJuice a răspuns:

Sincer, eu is baiat si la fel ca tine patesc. Sunt inalt si slab cu toate ca mananc nsprezece mese pe zi... banuiesc ca difera de la persoana la persoana. =)

| VeleaDennis15 a răspuns:

Mai taie din ele dă-le drecu laughing