| Nmusuarina a întrebat:

eu tot timpul ma cert cu fratii mei uneori din vina mea, uneori din al lor dar mereu se ajunge ca mama sa ma certe pe mine. vreau un sfat va rog.

2 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Daca esti mai mare, obisnuieste-te cu asta.
Daca esti mai mic, fratii tai rad mult pe seama ta. Si mama ta stie ca tu esti cel care cauzeaza probleme de cele mai mult ori, te ratoiesti...nu te mai certa cu ei din orice.

| kanechy a răspuns:

Mama ta te cearta deoarece are asteptari de la tine! Incearca sa te stapanesti si sa incerci sa nu mai le dai motive cearta! Purtandu.te responsabil cu ei le castigi respectul atat lor cat si mamei tale! Daca te cearta este din cauza ca vrea ca tu sa fi cea care potoleste apele nu tapul ispasitor! Exista o vorba; Dumnezeu loveste pe cine iubeste! Nu stiu daca ai inteles vorba asta, dar daca da, ea poate sa descrie cel mai bine situatia ta! Incearca sa fi mai matura, certurile dintre voi se datoreaza faptului ca nu exista comunicare!