| alexandrastietotul a întrebat:

Buna!

Am 16 ani si mama mea isi bate jos de mine in ultimul hal tatal a murit

mai am 3 fratii care stau doar la tv, si calculator! iar eu fac toata treaba si afara si in casa mama nu este multumita, ma bate, zice ca nu fac nimic tine doar cu fratii ei.am vrut sa plec la sora mea acum ceva timp dar am o relatie de 1 an si imi merge suuper dar nu e nimeni de acoord cu el! ..Fratii ma cearta..ma bat si nu mai pot jur vreau sa ma mut vreau sa ma mut la el ma inteleg foarte bine cu parinti lui si mereu imi zic sa ma duc la eii ca sa iteresat prietenul meu ca dupa 16 ani nu ma mai poate mami lua dar daca ma cert cu el voi pleca la sora mea la Bucuresti cu tot cu scoala?
Sincer fara sa aud nu face asta, e o greseala, mai gandeste-te.pot sa plec la el fara sa ma ia nimeni? au sa vina mami cu politie?
El are 24 ani iar eu 16 jur ca ne intelegemfoarte bine de 1 an jumate..nu ne-am certat nici macar o data
Ce ziceti sa fac?
Funda+vot

7 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Ce pot să spun, mă bucur că nu-s în locul tău.
Nici nu aş avea cum.

| PandaEcrazy a răspuns:

Du-te mau bine la prietenul tau si fa cumva ca toata averea tatalui tau sa ajunga la tine, pentru ca tu esti cea care este active in familie + ca tu esti agresata si nu este bine.Du-te la politie pentru drepturile copilului

| dodoc a răspuns:

Mutate la baiat acasa si daca vine mama ta dupa tine mergi la politie si spune-le cum se poarta cu tine si ca vrei sate muti la familia acea

| MIDnightMoon a răspuns:

Cheamă poliţia!

| mariandoru a răspuns:

Gandeste de doua ori pana sa faci pasul, esti totusi minora si poti avea probleme daca mama ta vine cu politia, poti avea probleme, dar mai ales prietenul tau(corupere de minori), mai aplaneaza conflictele macar pana la majorat... dupa care poti lua o hotarare bn.intemeiata

| alexandrastietotul explică (pentru mariandoru):

Mai.ti-am zis fara sa ma gandesc fara nimik..imi zici doar daca pot sa plec fara sa patim niciunu nimic? oricum a vb la politie si a zis ca nu va pati nimeni nimic daca vreau sa stau la el! ..Si spun ca vreau s merg sa dau o declaratie ca am plecat de buna voie!

| mariandoru a răspuns (pentru alexandrastietotul):

Da aceasta declaratie de care zici, la politie si poti sa mai pui o intrebare la protectia copilului, daca vre sa mergi mai departe sa nu ai dureri de cap, parerea mea, care cred ca este destul de legala