| Michiiiiiiiiii a întrebat:

Ieri colegul meu de banca a venit la mine[la banca] impreuna cu o colega tinand-o de mana si spunanda-mi sa ne impacam, nu am avut de ce sa ma impac cu ea, se bagase in problemele mele, in ceva ce nu o priveste, in ceva personal. Totul incepu' atunci cand incepusem sa ma cert cu un coleg mai tampit si se baga ea, ne-am certat cat ne-am certat si se suna, intrara baietii in clasa si le spusese [baietiilor] dicutia mea, problema mea, am crezut ca o sa mor de nervi.Si asa veni colegu' sa ma impac cu ea.
Trebuia sa ma impac cu ea? Nu inteleg de ce dracu' a venit la mine spunadu-mi sa ma impac cu ea stiind ca a facut ceva ce nu trebuia sa faca!

Răspuns Câştigător
| teonel2 a răspuns:

Acum...totul depinde.Mie mi se intampla asa mereu,deoarece,oriunde ma duc,sunt mereu cea lasata la o parte, MEREU, ORIUNDE! La scoala, afara, etcetera.Hai sa trecem la discutia ta.Amandoi trebuie sa cooperati in aceasta impacare. Poate ti se va parea nedrept, dar...iti recomand sa faci tu primul pas cu,, colega bagacioasa" si sa ii spui ca iti pare rau cum ai reactionat.The end.
|happyO zi buna sa ai! happy|

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Exprimă-te mai clar și fără vorbe "de duh"!
Învață să eviți discuțiile generatoare de conflicte, alege prietene de calitate.
Pa, pa.

| VOLVO4LIFE a răspuns:

Vorbeste frumos.