| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna tuturor. Cum as putea sa ma impac cu o colega? Alaltaieri a venit doamna de mate cu niste teme pe care ne-a dat nota si am luat 10 iar ea a luat 8 spre 9. Ea e mai invidioasa asa de felul ei. A venit la banca mea si a inceput sa zica ca nu meritam 10 ca am copiat de la colegul de banca. Eu nu am copiat, dar unde nu stiu ne mai sfatuim intre noi si nici nu stiam ca ne pune note pe acele teme.Dar ea s-a enervat si a spus ca o sa ma spuna la dna. de mate si ieri cum a intrat pe usa dna. cum ea si cu alte colege cu care erau prietene m-au spus si ne-a certat pe amandoua. Mie mi-a venit sa plang si ei la fel, dar tot de la ea a inceput totul. Dna. e si diriginta noastra si ne-a pus pe amandoua sa ne tinem de mana dar mie imi venea sa ii zic ca eu nu stau cu oameni din astia de mana. Cum as putea sa fac sa isi schimbe parerea despre mine? Cred ca chiar sunt groaznica daca nici ea nu ma mai suporta.Inainte tineam atat de mult la ea dar acum s-a terminat toata prietenia...

2 răspunsuri:
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nu da explicații nimănui, profesorul după atâta timp ar trebui sa va știe nivelul, dacă situația este grava propune sa te asculte la tabla pentru a demonstra ca tot ce ai scris în lucrarea respectiva nu a fost copiat din alta parte.
Impacate cu colega ta, nu are rost sa stai cu acele emoții negative, dar totuși ai grija la astfel de persoane " invidia" poate sa provoace multe momente de genu.

| FilipSorin a răspuns:

Sfatul meu este sa te împaci cu ea, sa încerci sa ii vorbești frumos, sa o ajuti si multe altele. Roagate la Dumnezeu, este cea mai buna metoda, Dumnezeu ajuta pe toți