| mishu_5708 a întrebat:

Buna TPU.ieri mi-am prin degetul in usa de la masina(e ciudat ca eram in cimitirlaughing) )e degetul inelar partea aceea unde e unghia.(sunt 3 parti prima pana la mijloc a doua intre mijloc si unghia si a treia unde e unghia)mai pe scurt mi-am prins unghia de la baza. mi s-a umflat cat un cartof si e mov adica nu e culoarea aia alb rozalie.am pus gheata si simt ca imi pocneste degetu.adica mai mult de 30 de secunde nu pot sa il tin sub gheata.tot astept sa cada dar nu cred eu ca va cadea(chiar daca la baza vad ceva alb alb). dar ma doare ingrozitor.
Ce as putea sa fac ca ma doare de moooooor.

2 răspunsuri:
| mishu_5708 explică:

Mah ma referam la unghie.nu stii ca nu e bine sa repeti acel cuvant de nu stiu cate ori? doar am zis mai sus de unghie

| Turquoize a răspuns:

Cine sa cada? Degetu`?laughing

pai date cu alifie.si tine`l intr-o compresa cu ceai de tei.asta ti`l oprezste din crescut si ti`l micsoreazahappy