| anonim_4396 a întrebat:

imi place un baiat de ceva timp incoace...el vine in vizita la bunica lui in fiecare vara si uneori in vacanta de iarna si cand eram mai mici mereu ne certam din orice si in timp am crescut si nu ne mai certam, insa el e altfel acum, e indiferent acum, daca il intreb de ceva imi raspunde dar altfel nu vorbeste cu mine daca incep sa-l cert un pic zice ca mine si parca era mai bine cand ne certam. Ideea e ca eu am impresia ca ma place insa mai mult ca o amica...mi-e frica ca daca ii zic ca il plac ma va respinge si nu stiu cum va reactiona adica voua baietilor va place sa fiti mai indiferenti cu fata pe care o placeti sau eu imi fac iluzii degeaba? Astept sfaturi.

Răspuns Câştigător
| CristobalMarian a răspuns:

NU, nu-ti faci iluzi. Daca, chiar il placi, spune-i. Atunci iti vei da seama adevarat daca el te place, sau nu te place. Totul se face cum vrei tu. Mai comunicati, vorbiti, etc. Doar tu vei stii daca el te place sau nu.

1 răspuns:
| gabryella02 a răspuns:

Sa stii ca de obicei baietii sunt indiferenti cu fata pe care o plac.Fa cum iti pune inima.Sunt sigura ca te place si el.