| cristina31 a întrebat:

Buna TPU:*:*:*Imi puteti spune ce culoare are piatra zodiei Capricorn?:XFundalove struck

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Bună! Şi eu sunt din capricorn uite mai multe detalii!
Planeta guvernatoare: Saturn
Planeta carierei profesionale: Venus
Planeta dragostei: Luna
Planeta câstigurilor financiare: Uranus
Planeta comunicarii: Neptun
Planeta sanatatii si a muncii: Mercur
Planeta casei si a familiei: Marte
Planeta spiritualitatii: Jupiter
Culorile zodiei Capricorn: negru, indigo
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Capricorn: onix negru
Metale caracteristice pentru zodia Capricorn: plumb
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Capricorn: sambata

Principalele calitati ale zodiei Capricorn: simtul datoriei, organizare, perseverenta, rabdare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Capricorn: sa preia conducerea si sa administreze
Defecte ale nativului din zodia Capricorn: pesimism, stari depresive, materialism exagerat

Culoare: Pietre albastru inchis, indigo.
Pietre norocoase: topaz, lapis lazuli, opal, granat, cuart roz, safir, onix.

1 răspuns: