| ByaBii a întrebat:

imi puteti spune si mie ce este un admin pe facebook si cum poate deveni cineva admin sau cum pot face pe cineva admin.

Răspuns Câştigător
| AdeeMaria a răspuns:

Sa fi admin/a pe facebook inseamna sa ai o responsabilitate destul de mare... trebuie sa pui poze,sa organizezi jocuri,concursuri si altele. Daca pagina e mica, aproape nimeni nu o vizualizeaza. Plus de asta e o prostie, o pierdere de timp, nu castigi nimic oh go on Stiu asta din propria experienta. Poti devenii admin rugand pe cineva sa te faca. happy Dar daca vrei o munca in plus, e alegerea ta big hug

| ByaBii explică (pentru AdeeMaria):

Mersi dar nu vreau sa fiu admina doar ma gandeam sa pun pe cineva admin /a la pagina mea happy Mersi inca o data; D

| AdeeMaria a răspuns (pentru ByaBii):

Aaa...hee hee
Atunci scuze, nu am inteles eu intrebarea :d
Pai...intri pe acea pagina de facebook.Sub poza de la pagina, poza de profil este un chenar in care tu ai scris ceva despre pagina.Dai clik pe acel chenar. Apoi iti scrie acolo descrierea paginii.Dai cu saveata pe scris dar nu dai clik nu nimic doar pui sageata pe descriere, iar apoi in dreapta(cum dtai tu in fata calculatorului iti va aparea cuvantul EDITEAZA.Dai clik pe el.Te uiti in stanga(cum esti tu in fata calculatorului si vei vedea o lista de setari.Tu dai clik pe ADMIN ROLES. Apoi iti va aparea imaginea ta, iar dedesubt vei putea scrie numele prietenei tale pe care vrei sa o pui ca si admina. Dupa ce ai terminat de scris numele dai salveaza si gata. Sper ca te-am ajutat! Funda?