| Ideea a întrebat:

In 3 zile am teza.
Am nevoie de urmatoarele chestii:
-Nuvela definitie si caracteristicile ei.
-Doina definitie si caracteristiciile ei.
-Balada definitie si caracteristicile ei.
-Ce este Amintiri din copilarie de Ion Creanga definitie si caracteristici.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| aliceinchains a răspuns:

Pai si am spus eu ca nu ai nevoie? Ti-am spus sa intri pe wikipedia si sa scrii acolo, "Nuvela" sau ce mai iti trebuie si gasesti imediat tot, ba chiar informatii in plus. Si asta intr-un minut, chiar e asa greu? Pana acum terminai...

11 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Ok, si-n astea 3 zile ai putea sa cauti despre chestiile astea, nu vrei sa ti le scriem noi si pe foi, eventual sa le invatam pentru tine? TPU nu e pentru dat mura-n gura.
Dar sa-ti spun cum sa faci, sa nu spui ca nu te-am ajutat. Dai frumos pe wikipedia.ro si la cautare dai "Nuvela" si o sa gasesti toate informatiile care-ti trebuie. Asa faci si cu celelalte, in 5 minute ai gasit tot. Bafta!

| Ideea explică (pentru aliceinchains):

Hai pa!

| aliceinchains a răspuns (pentru Ideea):

Nu cred c-o sa faci cine stie ce la teza aia cu atitudinea asta, dar meh, I just don't care.

| Ideea explică (pentru aliceinchains):

laughing Am avut 10 la toate tezele si cica la mine atitudine, ma nu vezi biata de tine, nici sa ajuti nu stii.
Hai valea.

| aliceinchains a răspuns (pentru Ideea):

Ai luat 10 tot dandu-ti lumea mura-n gura?
Si, asa cum am spus, a ajuta nu inseamna sa ii dai pe tava unuia si el sa nu gandeasca deloc, ca nu ramane cu nimic din asta, ci sa ii dai indicatii, ca apoi el sa stie ce are de facut, asta inseamna a ajuta.

| Ideea explică (pentru aliceinchains):

Mah, tu nu intelegi, eu am nevoie de astea pentru ca sa fac la scoala exemple, eu fac povestire caracterizare si asa mai departe.Dar am nevoie si de aceste date.

| Ideea explică (pentru aliceinchains):

Scuza-ma ca te-am judecat cum nu se cuvenea.M-a luat gura pe dinainte.
Mi-am dat seama acuma.iti dau funda.

| aliceinchains a răspuns (pentru Ideea):

Pff, ce schimbare. Nu e nimic, cu placere, sa cresti mare.

| aliceinchains a răspuns (pentru Ideea):

Pai si am spus eu ca nu ai nevoie? Ti-am spus sa intri pe wikipedia si sa scrii acolo, "Nuvela" sau ce mai iti trebuie si gasesti imediat tot, ba chiar informatii in plus. Si asta intr-un minut, chiar e asa greu? Pana acum terminai...

| Chris a răspuns:

Sunt sigur că găsești în notițele tale tot ceea ce îți trebuie pentru a te descurca la teză. Dacă nu, google it!

| anonim_3542 a răspuns:

Ia spune-mi mai dragonash, ce-ai facut la teza?