| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea asta e un fel de sondaj, ca sa ii zic asa.

Ce preferati dintre:
1. cafea simpla, amara (fara zahar si fara lapte) & ciocolata neagra?
2. cafea cu lapte si zahar & ciocolata cu lapte?

Eu am contemplat si am ajuns la o concluzie: daca prioritatea unui om este sa manance mai sanatos, va alege prima varianta. Daca prioritatea lui este gustul, o va alege pe a doua.
Eu pana nu demult as fi optat pentru cafea amara si ciocolata neagra, dar tocmai am baut azi o cafea care mi-a iesit putin cam prea amara pentu gustul meu si am ajuns la o concluzie: cafeaua e ca si ciocolata. Daca au un continut ridicat de cafea/cacao sunt mai sanatoase, dar gustul nu e grozav.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oh, imi place intrebarea asta. Ar trebui sa fie undeva la recomandate.

Asa, asa. Deci sa vedem.
Varianta 2. Imi place laptele in aproape orice.

Dar vreau sa mentionez ca si ciocolata neagra, chiar si in proportie de 85% cacao, imi place. Si cafeaua fara mult zahar in ea.

Deci, daca ar fi o a treia varianta, as alege cafea cu lapte si ciocolata neagra big grin

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

1.

| SilentRain a răspuns:

Prefer cafea cu mult lapte, fără nimic în plus

Cafeaua simplă, fără zahăr și fără lapte ȘI ciocolata amaruie. Nu e o alegere de făcut, conțin substanțe diferite, cu efecte diferite.
Ai greșit puțin pentru că...a doua s-ar putea să fie mai sănătoasă. Cacao e unul din cele mai sănătoase alimente pentru celula nervoasă.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Prefer cafeaua simplă, amară și ciocolata neagră, dar datorită gustului pe care îl au happy