| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU.La câte grade trebuie să spăl niște colorate? Și cât dero pun la 3 kile de rufe? Să nu râdeți de mine, da* de când sunt certat cu mama am cam dat de belea și deci sunt băgat rău de tot în niște chestii pe care n-am învățat să le fac până acum.
Și toate s-au întâmplat numai din cauza lui sor-mea aia mică, de care v-am spus eu că la 14 ani fumează de sparge, chiulește de la școală, și-mai ales- fură de prin casă să facă rost de bani să-i toace cu fraierul ăla cu care umblă.
Nu știu dacă știți că mi-a luat și mie hamstăru și l-a dat pe 20 de lei.Lui vecinu.Care vecinu a venit aseară pe la mine și mi l-a adus înapoi.Plus șase pui. Șase pui frumoși.
Deci faza e că am numai necazuri.Mor*ții mă*si.
Cum vine asta? Am avut hamstăru ăla timp de vreo lună-așa, i-am pus și numele de băiat -Avatar, și toate alea prin care am trecut cu el...
Și să aflu acu că de fapt era fetiță? Plus că mai era și gravidă. Deci am luat-o cu burta la gură.
Iar acum-mai râu - o iau înapoi cu pui. Șase.
Și ce le dau să bage-n ei? Deci 8 guri suntem! Dă-o-n morții mă*si!
În fine.Nu mai contează. Mă duc să bag la spălat. Miroas hainele astea de pe mine ca dracu. Dac-am dormit îmbrăcat - vă dați seama! Toată noaptea am stat cu biberonu în mână. Chițăiau și să smiorcăiau, iar mă*sa lor - nimic-să-i lase să sugă! Parcă nici n-ar fi ai ei!
Și apropo de asta, vă întreb o chestie:când tot să chițăiau ei acolo, pe mai multe voci, tot auzeam așa - ca un mieunat...
Ce-ar putea fi? Adică de ce ar mieuna un pui de hamster? Nu vi se pare ciudat?
Sunt tare curios.OK.Deci : cum mă ajutați și pe mine cu programul ăla de spălat?
Fundiță + voturi!
PS: cine vrea să adopte un pui să-mi lase și mie un semn-ceva!

Răspuns Câştigător
| ChioruL14 a răspuns:

Nu e rau tongue

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde din ce sunt (lână, bumbac...), dar ca să nu riști, bagă-le la 30 de grade și până una-alta uită-te la desene cu cei mici!

P.S. Felicitări, tăticule!

greece12
| greece12 a răspuns:

Ah,si ma gandeam pe unde ti-or fi lucind ochisorii!
Nu-mi imaginam ca te preocupa o banala masina de spalat cu gradele ei cu tot,dar cand n-are omul de lucru,isi face,nemtii,de exemplu,isi darama casa si-si fac alta,bine ca te rezumi la masina de spalat ca ramaneau hamsterutii pe drumuri!
Nu pot decat sa strig entuziasmata "bravo!",pentru activitatea ta umanitara de a-i hrani,din zece oameni n-ai fi facut-o decat tu, presupunand ca te numarai printre cei zece!
Sa nu uit de ce raspund la intrebarea ta, la 40 de grade, 5 linguri de supa daca n-ai doza de masurare,nu pune rosii cu galbene c-o sa ai camasi portocalii si hamsterii NU miauna!
Verifica daca,vecinul,impreuna cu hamsterii cei mici ti-a dat numai pe tatal-mama lor sau si pisica familiei!
Ah,ca era sa uit,albastru sau nu,macar un hamsteras imi pastrezi,te rog,caini am doi, pisici am sase, un hamster imi lipsea.
Multumesc!

| foxsilver a răspuns:

Mare concurs mare de masini de spalat.
Americanii:
-Am inventat o masina de spalat super. 10000 de rotatii pe minut,spala,stoarce,usuca,calca, impatureste.
-Ceva probleme?
-Da, batistele mici le confunda cu cele mari.
Japonezii:
-Am inventat o masina de spalat super. 15000 de rotatii pe minut,spala,stoarce,usuca,calca,impatureste, le arunca in dulap.
-Ceva probleme?
-Da, nu deosebeste ciorapii albi de cei colorati
Romanii:
-Am inventat o masina de spalat super. 2000 de rotatii pe minut,spala,stoarce,usuca,calca,face mancare.
-Hai domle, face mancare!?
-Da.
-Ceva probleme?
-Da, daca nu o f*** la vreme pleaca de acasa!

Tu ce fel de mașina de spalat ai?

| anonim_4396 explică (pentru foxsilver):

Mersi pentru astea două bancuri. Dacă te-ai fi oprit la primul îți dădeam și aici un "amuzant".
Sau al doilea n-a fost cu bătaie lungă? Știu - n-a fost.Altfel iar ne certam...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm.Baby,nu-i asa ca-mi dai si mie un hamster? Mov daca se poate! Stii ca imi place movulhee hee.Cat despre haine...nu ma pricep-nu ma bag.Stiu doar ca hainele albe nu trebuiesc spala-te cu cele colorate, pentru ca sfarsesc ca pantalonii mei albi cu carouri + pete rosii, verzi si...mov.Deci asa nu, da? Hai ca sunt sigura ca te descurci.Te sarut!