| condemnedAntagonist a întrebat:

m-am certat cu prietena mea cea mai buna, pentru ca este un baiat care s-a dat la mine la o pr la alta pr si acu la ea, i-am zis ca nu e de ea, dar sa suparat rau, mi-am cerut scuze dar nu ma baga in seama, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Gabica a răspuns:

Nu inteleg de ce s-ar supara! Prietenele rebuie sa se ajute una pe alta si tu doar ai prevenit-o ca sa nu fie dezamagita. Daca s-a suparat in atat lucru inseamna ca din motive mai grave veti ajuge sa va luati la bataie...Te sfatuiesti sa o tratezi la fel cum te trateaza si ea pe tine si, daca iti este cu adevarat prietena va "reveni" la tine!

1 răspuns:
| Rockart a răspuns:

Las-o să-şi revină. Poate e îndrăgostită şi nu observă asta sau poate crede că eşti invidioasă şi atunci alege să nu te bage în seamă. O să-şi de-a singură seama. Tu ai prevenit-o, ţi-ai făcut datoria de prietenă. Şi dacă ar fi ca acel băiat să o dezamăgească sau să-şi bată joc de ea tot la tine se va întoarce. Şi atunci să fii sigură că a doua oară o să te asculte.