| Bquna a întrebat:

Bună TPU! Nu am nicio experiență pe piața muncii, urmează să mă înscriu la o facultate cu frecvență redusă, dar până atunci am nevoie de un loc de muncă care să îmi permită să mă întrețin 100% singură, menționez că nu voi avea parte de sprijin financiar de la părinții mei. Azi mi-am depus cv-ul la o benzinărie și nu știu deloc ce presupune să lucrezi acolo. Pentru cunoscători, e greu pentru o începătoare să lucrezi la benzinărie? Ce trebuie făcut mai exacte? E vreo problemă dacă sunt puțin plinuță și mică de înălțime? Lucrezi în ture? Trebuie să mă îmbrac într-un anume fel? Și credeți că este ok să fac asta ca un prim job în studenție?

1 răspuns:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Da, presupune lucrul în ture. Veți primi o ținută cu logo-ul firmei respective.
Iar, ținând cont de lipsa de experiență, probabil veți fi "bună la toate", adică muncitor necalificat.