| helpme1 a întrebat:

Salut, daca am abandonat scoala la sfarsitul clasei a 11-a si acum vreau sa ma inscriu la cursurile cu frecventa redusa sau seral, imi puteti spune cati ani trebuie sa recuperez pentru a termina clasa a 12-a?
Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca ai promovat sau nu cl. a XI.
Te vei putea inscrie in clasa urmatoare cele pe care ai promovat-o, respectiv a XII-a (daca ai promovat cl. a XI-a) sau a XI-a (daca ai promovat numai cl. a X-a).
De remarcat ca la seral si frecventa redusa la liceu se fac 5 ani (cl.IX - XIII).

| helpme1 explică (pentru Ioandelasal):

Am promovat clasa a 11-a cu media 8, 30.

| Ioandelasal a răspuns (pentru helpme1):

Atunci te vei putea inscrie in cl. a XII-a si vei face 2 ani (cl. a XII-a si a XIII-a).

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

2 ani