| Xlbeny a întrebat:

Nu inteleg viata asta, ma simt de parca nu am chef de nimic si uneori plang.
Uneori simt ca stiu multe informații.
Ma simt diferit de ceilalți.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Asta pentru ca iti pui prea multe intrebari. Ai crize existentiale. Viata nu are niciun sens, pur si simplu, dar exista. Daca esti o fiinta spirituala, viata are rolul de a contribui la evolutia ta spirituala.
In rest tu trebuie sa dai sens vietii tale pe Pamant, sa ai un rol in societate, depinde ce vrei sa faci, daca vrei sa ajuti oamenii sau altceva.
Dar mai bine sa nu te mai gandesti la intrebari la care e greu sa iti gasesti raspunsul, doar ia viata asa cum e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E rãu sa fi oaia neagrã? nu esti ca turma deci e bine.

| MariaIoana98 a răspuns:

Nu ești diferit de ceilalți. Toți gândesc așa, hai să nu facem pe special snowflakes. Îți sugerez să te faci filozof dacă tot consideri că le știi pe toate. Zicea Socrate odată: ''Știu că nu știu nimic.'' Și ăla era om cult, nu vorbea prostii. Urmează-i exemplul și trezește-te la realitate. happy Mereu e loc de mai multe. Nu o să știi niciodată prea multe, mai e loc în cap de informații ca mnah, se uită. Ne mai duce memoria.