| InYourMind a întrebat:

Ajutooor, deci nu mai pot, de aseară plâng, nu pot sa ma opresc, simt ca mor, viata mea e distrusa, nu mai pot, nu știu ce sa fac, nu pot sa cred ca mi se întâmplă asta, deci nu cred ca e real, cred ca e un vis crying crying crying
Aseară când făceam dus am văzut ca e diferit și când m-am uitat în oglinda după ce am ieșit de la dus am văzut ca sânii mi s-au lăsat cu cel puțin un cm și nu înțeleg cum și am început sa plâng când am realizat asta. Deci nu mai pot, sânii meu arata urat de tot, sfârcurile sunt mult mai jos decât înainte, mi-au apărut și mici vergeturi pe care nu le aveam și nu înțeleg cum s-a putut întâmpla una ca asta crying
Nu mai pot, nu știu ce sa fac nu ma pot opri din plâns, ajutor crying cum mai ies eu acum pe afara cu sânii asa, nici în sutien nu mai stau cum trebuie crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
62 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sanii mangaiati si excitati se ridica.
Roaga-ti prietenul sa te ajute sau mangaie-ti tu sanii (dar nu sub dus cald)!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți face nimic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Batranetea isi spune cuvantul, of of.

| InYourMind explică (pentru DoarBogdan):

Bătrânețe la nici 18 ani crying

| SkateFunk a răspuns (pentru DoarBogdan):

Uite insfarsit un om cult si pe aici. laughing
Aia are poza cu anime girl de te face sa vezi hentai si vorbeste *** mor... numa trolz these dayz =)

| Mosotti a răspuns:

Pui in sutien cum sta si aia e, ce te int pe tine atata parerea altora?
Ca oricum oamenii care-s oameni nu vor rade si nu vor avea o parere proasta de tine, deci de ce te-ar interesa parerea unori prosti?
Cine te place si ca om si ca orice, te place si asa, ca doar n-ai figura de monstru naiba.
Altele au sanii mici si nu au treaba.

Si oricum va trebui sa nu mai plangi, ca oricum situatia va ramane aceiasi, deci trebuie sa traiesti cu asta.

| Mosotti a răspuns:

Ma gandesc eu ce ai sa faci la 60-65 ani cand arati ca naiba, cand ti-ai pierdut orice urma de frumusete si esti zbarcita, atunci viata ta cum va fi?
Ce o sa faci in situatia aia?

| InYourMind explică (pentru Mosotti):

Lol exista operații nici nu ma gândesc sa umblu cu riduri și piele lăsată laughing

| Mosotti a răspuns (pentru InYourMind):

Nu mai exista, cand imbatranesti poti sa faci orice, ca adios, mai ales la gat, la gat nu se prea face nimic, chiar se si zice ca acolo se vede o femeie ce varsta are.

| InYourMind explică (pentru Mosotti):

Haha mai uită-te și tu pe net sunt unele de 60 care arata de 30-40 se numește lifting

| Mosotti a răspuns (pentru InYourMind):

Pana la o anumita varsta, dupa aia...si la ele se vede.
Si oricum nu vei arata ca acum orice ai face atunci.
Tineretea naturala rules, face cat 100 operatii si carpeli.
Iar daca tu acum nu esti multumita, nu stim mai tarziu.

Dar de ce conteaza pentru tine asa mult asta? Unde e problema de fapt?

| InYourMind explică (pentru Mosotti):

Aspectul contează. Dacă nu arăți bine nu te simți bine lumea rade de tine etc

| Mosotti a răspuns (pentru InYourMind):

Pana la urma oricum aratam astia suntem, un om care e om nu rade, rad prostii, si de ce m-ar interesa pe mine sau pe tine ca rad niste prosti? Pe un om cu cap nu-l atinge ce fac si ce zic niste fraieri.

Iar tu precis arati bine, doar cm ala la sani, in rest esti okey cred.
Iar daca e doar un cm ceva, nu se prea observa in mod normal, si nu ar trebui sa nu stea bine in sutien, schimbi sutienu adaptat la sanii de acum, si tot se rezolva.
Si oricum nu ai ce face, deci cum ar fi, trebuie sa te obisnuiesti, asta e concluzia.
Trebuie sa te simti bine asa, asta e.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns:

Deci hai sa rationam un pic. Sa presupunem ca eu si cu tine am fi intr-o relatie. Cind ne intalnim venim cu rigla si sublerul dupa noi? Daca ceva e cu un centimetru mai mic/lasat/ridicat ca de obicei ne despartim?
P.S. Sa presupunem ca e cum zici tu. Invata sa te simti bine cu ce ai si trage ca sa imbunatatesti ce se poate imbunatati. Preferabil fara bisturiu si chestii. Maninci/bei prostii? Redu-le. Faci sport? Daca nu, apuca-te. Dieta generatiilor care au acum pana in 30 de ani a fost formata inca din copilarie, in multe cazuri, predominant din nenorociri, astfel ca vad adesea pusti de 20-25 care arata mai nasol ca mine la 41. CU MULT MAI NASOL, si sa nu crezi ca sunt vreun Adonis.

| anonimg a răspuns:

Trebuie să accepți orice schimbare care vine în viața ta. Dragostea nu stă în frumusețea fizică. Deci nu trebuie să ne iubim mai puțin atunci când înaintăm în vârstă.

| Frank51 a răspuns:

A fost un vis devenit realitate laughing

| InYourMind explică (pentru Frank51):

Ce vis cine sa viseze la asa ceva crying

| mastadont a răspuns:

Nu ai de ce să îți faci probleme, e ceva normal, toți îmbătrânim cu timpul și suferim anumite transformări.

| Sophieka a răspuns:

Delasarea si-a spus cuvantul!

E timpul sa iti schimbi viata si sa ai grija de tine!

| Vântulalb a răspuns:

Trooooool!
@InYourMind care in raspunsurile sale isi batea joc de toti, plange acum?
Nu credeti copii!

| InYourMind explică (pentru Vântulalb):

Ce ai omule ce râdeam în răspunsuri abia de am lasat răspunsuri aici dacă ai chef de mișto fa pași crying

Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns (pentru InYourMind):

Asa-i, nu radeai. Iti bateai joc de useri.

| Vântulalb a răspuns:

Atunci s-a nimerit sa le vad eu pe toate. Toate proaste.
Dar cum se zice mai sus, ai pus o intrebare care va deveni "populara" si vei aduna puncte.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Vântulalb):

Noi dacă nu ne putem abține o promovăm.Așa e și cu influencerii și porcăriile din media, se bazează pe faptul că sunt persoane care vor comenta, vor savura și la cât de aiuriți sunt unii le trimit și bani, apoi tot ei se miră cum de sunt bloggerii, vloggerii așa de bogați.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Ai greșit categoria laughing rolling on the floor

| InYourMind explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Deci dacă ai chef de mișto, fă pași crying

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Nu a gresit categoria, ea considera ca s-a intamplat asta din motive de sanatate.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

"sânii mi s-au lăsat cu cel puțin un cm..." i-ai păcălit, pun pariu că ajunge o întrebare populară laughing

| InYourMind explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Deci nu pricep pe cine sa păcălesc? crying

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru InYourMind):

Pe toată lumea.Acum dacă ar fi pe bune ce zici tu, situația prezentată de tine e de comedie, nu este nimic grav. Băiatul care nu te va plăcea acum cu "sânii mi s-au lăsat cu cel puțin un cm", garantat nu îți va sta alături la bătrânețe când e posibil sânii să se lase cel puțin 10 cm.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Felicitări.Cum am prevestit se pare că ai reușit să devină populară "problema" ta.Prin asta ai demonstrat încă o dată că băieții e aiuriți, căci dacă erau bărbați înțelegeau ceea ce ai scris tu.Asta înseamnă să fi o fată deșteaptă, cum să nu te amuzi când vezi pe amărâții ăștia că pun botul.

| InYourMind explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Nu asta, era intenția știi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calmează te mai fata. M am și speriat când am văzut ce alarmata ești. Am crezut ca ți a murit vreun părinte sau frate.
Nu i nimic. Dacă ai scăzut sau crescut in greutate e posibil sa ti fi apărut și vergeturi pe sâni. Nu mai dramatiza atât.
Eu am vergeturi pe Șold și mi se par sexi când ma bronzez. Ce e mare chestie? Nu mai fiți complexate fetelor de chestii din astea care sunt normale. Toate femeile au vergeturi. Unele au pe sâni, altele pe picioare, altele pe burta. Depinde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gusticelul a slabit

| InYourMind explică (pentru anonim_4396):

Ce gusticel vrei ma

| anonim_4396 a răspuns (pentru InYourMind):

Exact reactia asta o asteptam din partea ta

| InYourMind explică (pentru anonim_4396):

Bine,fă pași, ai greșit locul unde sa faci mișto

| anonim_4396 a răspuns (pentru InYourMind):

Ai luat restantele?

| InYourMind explică (pentru anonim_4396):

Ce restante frate ca la anul dau bacul rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru InYourMind):

In genunchi

| InYourMind explică (pentru anonim_4396):

În genunchi te pui tu sa ma împlori sa nu te bat rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru InYourMind):

Reactie de gusticel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imbatranesti

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Ferească Dumnezeu

Și eu citeam serios ce sa întâmpla de o data cică bla bla sa lăsat un centimetru jos și eu credeam ca a pățiți ceva serios la început

Ăștia cu anime sunt afectați rau au traume nu glumesc

| alexalx1234 a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Ce treaba au anime-urile?

| Mopmop a răspuns:

Esti belea fata! Gandeste-te ca cine te place te place asa cum esti tu. Daca intr-o relatie incerci sa te schimbi pentru celalalt atunci e o problema...
In test, iti doresc sa nu iti faci prea mari probleme degeaba!
Sincer mai degraba iti doresc sa te feresti de excroci sentimentali!
Asta ar fi o problema mult mai grava si mai reala!

| tudorvolcano a răspuns:

Cel mai probabil exagerezi.
Ai abia 18 ani, ești tânără, cel mai probabil ai niște sâni foarte frumoși, probabil superbi.

Vergeturile se pot trata dacă suplementezi cu multivitamine, dacă consumi destule proteine, dacă te duci să faci exerciții fizice. Cauza principală este alimentația proastă și sedentarismul. Îți recomand să-ți cumperi niște greutăți de cel mult 10 kg și să începi să lucrezi cu ele.
Îți vei putea lucra sânii frumos, și vei avea niște sâni mult mai frumoși decât ai celorlalte fete, care nu fac sport. Am o amică care face sală regulat, și are cei mai frumoși sâni care i-am văzut până acum (cred că când am cunoscut-o prima dată și nu făcea sală, avea și ea sânii puțin lăsați în jos, poate mai mult ca tine; acum, după ani buni de sală, nu îi mai are deloc lăsați).

Răspuns utilizator avertizat
| InYourMind explică:

Dar pe bune în curând fac 18 nu pot sa cred ca mi se întâmplă asta alte fete nici nu poarta sutien și au sânii asa frumoși crying

| sofiaaaa001 a răspuns:

Nu este niciun motiv pentru care sa te ingrijorezi. extrem de multe femei, de diferite varste, inaltime, greutate etc trec prin acelasi proces mai devreme sau mai tarziu. suntem in continua dezvoltare, ceva ce nu poti trata sau opri sau estompa in vreun fel.