| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!
(Nu te băga dacă nu-ți convine, nu e pentru tine, dacă nu vrei)
Pentru că eu sunt PRO relațiilor de orice fel pe diferite site-uri, PRO comunicării virtuale, țin să amplific lucrurile.
Haide să ne cunoaștem, poate instigăm persoane spre a ne cunoaște sau suntem instigați. Poate unii sunt curioși de persoana noastră și n-au avut ocazia să ne știe. Poate ne găsim neamurile, poate ne mai aducem un dușman (așa ne dăm și noi seama cât de preocupați sunt unii de noi).
În ce va consta? Fiecare se descrie, cât mai limpede, prin enumerarea însușirilor lui. Nu trebuie să fie neapărat concrete. Fiți sinceri, altfel n-are rost.
Am să încep chiar eu:
- Sunt fată, am 18 ani, maramureșeancă;
- Adorm mereu pe spate cu mâna pe abdomen, după zeci de minute pe lateral;
- Am terminat anii de colegiu mereu pe locul I;
- Sunt creață, ochi căprui și am un nas micuț;
- Sunt deschisă, directă, uneori tupeistă;
- Sunt bisexuală;
- Am o răbdare de fier, dar atunci când mi se taie omor și readuc la viață doar pentru a mai omorî o dată;
- Îmi place să socializez cu persoane deschise la minte și pe subiecte interesante;
- Mă îndrăgostesc greu, în urma pierderii încrederii în oameni;
- Scriu poeme, proză scurtă;
- Nu reduc doza de subiectivism;
- Zâmbesc instantaneu oamenilor care-mi zâmbesc;
- Mă modelez în funcție de persoana cu care interacționez, pozitiv sau nu;
- Privesc oamenii adânc în ochi odată ce ei mă privesc, rareori cedez prima;
- Mi se naște o latură agresivă odată ce oamenilor dragi mie li se face rău;
- Nu fumez, nu beau;
- Nu-mi place să dorm, mereu stau trează până târziu, dar odată ce adorm, dorm chiar mult dacă nu mi-e perturbat somnul;
- Sunt tăcută la început cu unele persoane, până le cunosc felul;
- Sunt puternic afectată de conflictele cu familia mea;
- Când mă enervez, atunci când îmi pasă foarte mult, plâng;
- Îmi place ciclismul, să gătesc;
- Cred în extratereștri și în Dumnezeu;
- Meditez;
- Analizez atent oamenii;
- Prefer rasa europeană când vine vorba de relații;
- Noaptea îmi ridică doza de sensibilitate, profunzime;
- Lupt din greu pentru visurile mele;
- Nu accept cererile de prietenie pe TPU;
- Ador oamenii sinceri;
- Am al doilea deget de la piciorul drept mai mare decât primul;
- Am o atracție, eu o numesc normală, pentru mortuar, sobru, sumbru;
- Nu-mi plac oamenii care, fără un motiv întemeiat, corectează alte persoane din punct de vedere gramatical, în ciuda faptului că se înțelege mesajul;
- Apăr, de cele mai multe ori, dreptatea, chiar dacă înseamnă să fiu contra aproapelui meu;
- Îmi place mult apa și valurile, ploaia și noaptea
etc.

106 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Premisa imposibila, cand imi scuipam eu ineptiile pe aici, chiar era interesant, acum..., dar pentru ca ma plictisesc i will bite.

Klepto, zeu autoproclamat al ciudatilor, dementilor, proscrisilor. Cica fac 30 anul viitor, dar ma simt de parca am 15.
Colectionar de oameni, devorator de caractere si detectiv de cele mai adanci secrete in oameni. Cand intalnesc pe cineva, abia astept sa vad cand o da in bara si cum. Mandru pentru cele 69 de ( Y )e la categoria Dragoste si Sex. Noncomformist, complet imprevizibil, semi sociopat, semi machiavelic, posed cea mai puternica arma, elementul surpriza.
Cea mai buna persoana pe care o poti intalni, dar aureola mea este sustinuta de doua coarne, ma calci pe coada, te calc pe cap, de asta lista mea neagra creste pe zi ce trece.
OCD, bipolar, anarhist care cauta ordine in haos.
Ce este prea simplu, nu merita, deci incapatanat mai ceva ca magarul lui Hercule, dar prea rabdator, incat muncile lui Sisif mi s-ar parea interesant.
Mult prea logic in unele aspecte, prea imprastiat unde chiar conteaza.
Nu stiu sa inot, sa fluier, sa merg pe bicicleta, deci specimen rar.
Pot sa disec prea multe persoane, mult prea versat in body language incat nici nu mai am nevoie de comunicare verbala si asta nu-mi place, prea usor, prea plictisitor.
Astept intotdeauna urmatoarea provocare.
Plete si din pacate trebuie sa il tin strans. Un intoxicat mi-a pus mana pe ( Y ) crezand ca sunt o duduie.
Cea mai buna persoana pentru cine trebuie si cel mai sadic inamic pentru cine este nevoie.
Visez sa inlocuiesc cuvantul fund cu ( Y ) in DEX.
Omniprezent, in mine salasluiesc toate defectele posibile, deci fiecare persoana pe care o intalnesti, este pui de mine.
Nu cred in iubire, ador sa ma cert pe subiectul asta, ura este cel mai puternic sentiment si-mi este combustibil.
Cateodata, cand scade nivelul de ura din sistem, caut o victima care o sa-mi spuna exact ce trebuie.
Blocat intre cel mai destept dintre prosti si cel mai prost dintre inteligenti.
Intr-o relatie de aproape 30 de ani cu mine insumi, ceva gen love - hate, ma urasc si ma biciuiesc singur ( la figurat, am alte fetisuri ), dar narcisist convins.
Nu vreau sa recunosc, dar cateodata mi-as dori sa fiu atat de prost incat sa-mi curga bale din gura, atunci as mai fericit, dar dupa imi revin.
Sunt convins ca daca eu pot sa fac ceva, oricine poate si ma astept la asta.
Scriu mult, prost, fara sens si nu-mi dau seama.
Chiar daca colectionez secrete si sunt constient ca este aproape imposibil sa mi le afle cineva pe ale mele, dar tot ma tem, de asta cativa ani de zile nu am privit pe nimeni in ochi, crezand ca poate sa ma citeasca, bine ca mi-am revenit si am realizat ca eu am sanse se gasesc secretele si nu invers.
M-am indragostit de un "unicorn", o fiinta care vine o data la un mileniu, a fost singura persoana care m-a citit direct si mi-a spus exact ce faceam ( psihoanalizam ). Nu mi-a spus numele ei, era blonda. De asta urasc blondele, mi-a trantit cel mai mare blue balls mental din viata mea.
Renumit pentru abilitatea mea de a fi manta de vreme rea, partea buna este ca stiu ca sunt doar ceva trecator in viata multor persoane, deci 99% din timp nu ma supar cand ma folosesc si dupa aia ma arunca.
Spun intotdeauna ce nu trebuie cand trebuie si viceversa, deci ma impusc singur in picior la fiecare ocazie, de asta am pe mana o banda de cauciuc, cand simt ca ma mananca limba, imi plesnesc una, dar nu merge din pacate, ce am in minte, este si spus in secunda doi.
Absurd de sincer cand trebuie, niciodata nu o sa ofer omului ce vrea, intotdeauna o sa ii ofer ce are nevoie, chiar daca ma injura si ma evita, de prea multe ori se intorc si imi multumesc.
Inca ii scriu mamei ultimelei foste iubite, chiar daca nu imi raspunde, chiar daca nu ar trebui si inca o visez la fiecare 2-3 saptamani si nu pot sa scap de sentimentul ala. Nu cred ca o sa scap niciodata, cu oricine as fi, in ziua cand m-a parasit a murit gena de sentimente in mine, acum nu mai imi pasa de nimic.
Fac intotdeauna ce trebuie, chiar daca nu ma avantajeaza pe mine.
Ultra protector si loial cu persoanale care chiar conteaza in viata mea, dar cred ca sunt fiul lui Dr. Jekyll si Mr. Hyde, pentru ca daca nu pretuiesti timpul pe care l-am investit in tine, te arunc eu la caini, fara regrete, fara nici-o expresie pe fata si in sinea mea sunt extrem de multumit.
Mai sunt multe, dar m-am plictisit si oricum maine intrebarea o sa fie uitata, deci imi permit sa fiu tembel de sincer.
Sa nu uit, UNIC pana in maduva oaselor.

O seara frumoasa, mersi pentru catalizator sa mai scriu un pic. Iti las o melodie care imi incanta auzul https://www.youtube.com/watch?v=YpA4f0jfydI

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Foarte faina ideea! Pare tare interesant.
- Am 24 de ani, ma numesc Ruxandra. Fizic nu am mare lucru de spus, sunt om, cu minusuri si plusuri.
- Sunt introvertita, am anxietate, pot fi bipolara uneori.
- Ascult foarte multa muzica, aproape orice gen, exceptie facand manelele
- Imi place sa citesc, sa ma uit la filme, seriale.
- Sunt foarte atenta la oamenii din jurul meu, la comportamentul lor, imi place sa ii studiez oarecum.
- Cred in faptul ca schimbarea incepe cu mine si ca lumea va deveni un loc mai bun.
- Cred cu tarie in faptul ca oamenii sunt in esenta buni. Si ca nu exista oameni DOAR rai.
- Incerc sa ofer ajutorul oricui mi-l cere.
- Imi ghidez toate actiunile in conformitate cu ideea ca ce tie nu-ti place, altuia nu-i face.
- Mi-as dori sa nu ranesc pe nimeni niciodata, sau sa ranesc cat mai putini oameni cu putinta.
- Sunt perfectionista si nu imi place sa dezamagesc.
- Eram foarte orgolioasa, dar am invatat ca nu e neaparat o calitate, iar acum lucrez la acest aspect.
- Incerc sa imi impun sa nu treaca nicio zi fara sa invat ceva.
- Imi pasa foarte mult de oamenii care poate nu merita.
- Cred in a doua sansa.
- Sunt o fire vesela mai mereu, cu zambetul pe buze.
- Sunt sarcastica, ironica si auto-ironica.
- Cred despre mine ca am simtul umorului laughing)
- Ador copiii mici ai altorahee hee
- Pot parea foarte aroganta, desi nu sunt.

| Satango a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

"- Cred in faptul ca schimbarea incepe cu mine si ca lumea va deveni un loc mai bun.
- Cred cu tarie in faptul ca oamenii sunt in esenta buni. Si ca nu exista oameni DOAR rai."

Frumoase cuvinte, gândite. Le-am gândit şi eu de prea multe ori happy
Eşti o femeie specială, felicitări!

| MihaelaDart a răspuns:

Interesant subiect de pus la dezbatere laughing, hai ca ma bag si eu la ora asta:
- Sunt o dobrogeanca (din Constanta), cica am 36 de ani desi cam cei cu care ma intersectez zi de zi mi-au dat mereu 25-26 de ani, cu toate ca firea mea este mult mai copilaroasa laughing (daca un pusti de vreo 13-14 ani ar avea o idee de pus in practica pentru varsta lui, eu ma alatur lui laughing )
- Am parasit Romania in 2010 ca turist in Grecia, am locuit acolo vreo 5 ani si de 2 ani jumatate sunt in Germania, desi si sper ca la anul ne reintoarcem definitiv in Grecia, a doua casa pentru mine.
- Pe langa limba materna, lb. romana, sunt cunoscatoare de greaca, engleza si germana.
- Urasc persoanele care te mint in fata ori cele care te vorbesc pe la spate, imi displace ipocritii, badaranii, sunt genul sa le spun totul pe nume direct, fara ocolisuri, chit ca adevarul doare.

- Sunt sensibila, comunicativa, cu o minte deschisa pe orice tema, sufletista, romantica, ametita laughing si creativa (sunt artist plastic si fost profesor de ed. plastica)
- Sunt ambitioasa si ceea ce imi propun sa fac in cariera mea sau nu numai in viata de zi cu zi, ma zbat sa-mi iasa, chiar daca in acest timp ma lovesc si de greutati.
- Iubesc adrenalina, iubesc natura. Pentru ca si jumatatea vietii mele este un nebun dupa adrenalina ne completam reciproc in orice.

- Am probleme de exprimare atunci cand vine vorba sa vorbesc cu cineva romaneste, nu-mi vin cuvintele imediat si mereu stau pe ganduri traducandu-mi in mintea mea din greaca in romana, asta din cauza ca de 7 ani numai greceste vorbesc chiar daca sunt in Germania laughing... La locul de munca 60% sunt angajati greci, acasa cu sotul meu greste, prieteni greceste si foarte foarte rar romana. laughing
- Iubesc animalele, imi iubesc catelusa un Border Collie mixt. Ne pupacim tot timpul laughing, ma asteapta cu drag intoarcerea mea de la munca.
- Sunt o persoana activa, cand dau semne de plictiseala ma apuc sa pictez dupa fotografiile facute de prin locurile pe unde eu si sotul meu ne plimbarim cu masina.

- Ador sa ma plimb cu sau fara masina.
- Imi este dor de Grecia, de oamenii dragi de acolo, peisaj, gastronomie, viata.
- in Germania nu m-am putut acomoda din cauza mentalitatii oamenilor de aici, nemtii is reci din fire si abia asteptam sa plecam la anul. Poate ca daca iesirea mea din Romania era direct in Germania, vedeam altfel lucrurile si poate m-as fi obisnuit, dar din moment ce am ales o tara latina cu oameni calzi si primitori, le duc dorul aproape zi de zi.

- Plang foarte usor din orice laughing, uneori il folosesc si pentru a obtine ceea ce doresc asa ca... plang laughing (asta e defectul meu de cand eram mica)
- In perioada adolescentei am fost introvertita, desi am invatat sa ma deschid si sa comunic.
- Ajut pe cei care au nevoie in viata de zi cu zi chiar daca de foarte multe ori de la aceste persoane mi-am luat de multe ori palme, desi viata m-a facut sa nu dau in spate si sa merg mai departe.
- Depinde de caz, uneori iert usor, alteori cu greu sau chiar deloc.

- Din cauza ca sunt fooooaaarte calma, ii enervez pe cei din jurul meu cu calmitatea mea laughing, nu pot intelege cum pot fi atat de linistita si fara sa imi sara mustarul cand cineva cauta cearta. Daca vine vorba la locul de munca si cand cineva cauta cearta incearca din rasputeri sa ma enerveze, desi nu-i raspund la fel, ci directia mea este mereu la director, aceasta fiind cea mai mare pedeapsa pe care i-as putea oferi. Sau daca nu e la serviciu, cu greu ma cert cu cineva, sanse slabe.
- Ador marea si vremea frumoasa, nu-mi plac zilele mohorate, imi dau o stare de somnolenta laughing.

- Nu-s o vorbareata, in sensul persoanelor care uita de virgula, punct sau momentul sa mai faci o pauza ca cineva sa spuna propria opinie. Vorbesc atat cat este necesar. Nu suport oamenii care nu scot chiar nici un cuvant, ma simt ciudat sau senzatia ca mi se infunda urechile laughing.
- Detest spagile.
- Cred in Dumnezeu, in miracole si a fiintelor extratereste.
- Pe langa arta plastica, am nebunia bucatarelii: de a gati de dulce sau de sarat orice. Sunt o gurmanda, chiar daca mananc putin laughing (de 2 luni sunt la o dieta hipocalorica).

- Sunt bloggerita, detin 3 bloguri: culinar, calatorii si nu numai, cat si creatiile mele artistice.
- In viitorul apropiat, mai degraba in momentul cand plecam din Germania, vreau sa-mi creez si un vlog pe Youtube despre calatorii si viata din Grecia.
- Imi place sa fac tot felul de dume oriunde, sunt o fire zambareata. Cand vad si dintre colegii de munca cu mintea hai-hui imi place sa fac misto de ei (in sensul bun, de glume) sa-i fac sa zambeasca.
---is multe de scris, as umple zeci de mii de pagini laughing asa ca am incheiat "rezumatul" descrierii mele... laughing

| Speed99 a răspuns:

Stiu ce inseamna o comunitate buna, si inteleg ce vrei sa faci prin postarea asta, insa banuiesc ca lumea stie destule lucruri despre mine, deoarece sunt foarte deschis pe internet, dupa cum ai vazut chiar tu. Totusi, fac un sumar:

-18 ani.
-introvertit
-iubesc o dezbatere buna, chiar daca parerile sunt radical diferite
-ateu, fara nici un dubiu
-ma consider foarte deschis la minte
-imi iubesc spatiul personal - nu te apropria de mine fizic daca nu am vorbit cu tine niciodata, ca ma distruge anxietatea
-imi plac apusurile de soare din zilele insorite. Imi da motivatie si ma calmeaza
-nu suport oamenii inchisi la minte aka oile stanei.

Cam atat. I know, how exciting!

| Satango a răspuns (pentru Speed99):

Am iubit un ateu odată. M-a părăsit fără niciun motiv. Tu ești Alex? laughing
Glumeam.
Frumoasă descriere.

| Speed99 a răspuns (pentru Satango):

Uh, da, am uitat sa mentionez cel mai important lucru: ma cheama Andrei. happy De ce e cel mai important? E bine sa ne stim numele reale unul altuia, daca vrei sa cladim o comunitate stransa.

Oricum, mici sanse sa se dezvolte grupul asta intr-o comunitate intreaga cum era pe T/A in 2013. Cand ajungem la stagiul ala, o sa va anunt eu.

| RAY a răspuns:

Frumoasa descriere ce sa spun ai o personalitate frumoasa, aspectul fizic cam de nota 7, inteligenta ai din moment ce sti sa creezi rime, isi fuge creativitatea spontan /pe moment asta e bine

| Satango a răspuns (pentru RAY):

Mulțumesc. N-am ținut să vorbesc despre aspectul fizic. Am lăsat la aprecierea fiecăruia. Frumusețea e relativă.
Ce poți să spui despre tine?

| RAY a răspuns (pentru Satango):

Nu e relativa draga mea, in fapt isi spun de ce nu ai nota 10, fața ta nu simetrica asta duce in jos atractia fizica, creierul uman i plac lucrurile simetrica asta stiau si greci antici

baiat, Timisoara, 27 ani, imi place stiinta si ador personale deschise la minte, beau doar rar, nu fumez, si ca tine noaptea devin mai sensibil banuiesc ca scade glicemia, Ador oamenii sinceri;

| Satango a răspuns (pentru RAY):

Apreciam dacă nu dădeai copy-paste. ( P.S.: Analizez oamenii, atentă la detalii.)
Legat de simetrie (de regula asta a ta a frumuseții), nu poți dintr-o poză să definești lucrurile, părerea mea.

| RAY a răspuns (pentru Satango):

Team copiat ca la aia ne potrivim, serios? hai sa alegem mai multe poze de pe google sa vezi ca fetele simetrice sunt mai atragatoare decat cele asimetrice, in fine aici nu-i vb de asa ceva, mai vrei sa ma intrebi ceva?

| Satango a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie să facem asta. Sunt sigură că sunt foarte multe fete mai atrăgătoare ca mine. Dar nu mă bazez că din acest principiu. Exact, aici nu e vorba de așa ceva.
Nu vreau să te întreb ceva. Am cerut încă de la început ca fiecare să spună lucruri despre el. Poate doar alea te definesc.

| RAY a răspuns (pentru Satango):

In mare parte ne potrivim

| anamariarot a răspuns (pentru RAY):

Cum naiba să nu fie frumusețea relativă? laughing) Unora nu le plac blondele, dar asta înseamnă că nimănui nu-i plac blondele? Unora nu le plac fetele înalte, unora nu le plac fetele micuțe și tot așa. Pentru că există atâtea puncte de vedere asupra unui lucru, înseamnă că e relativ.

| RAY a răspuns (pentru anamariarot):

Trasaturile umane universale nu sunt relative,citestema atent,parul blond nu este o blonda trasatura universala umana,omul nu a evoluat preferand parul blond desi noua barbatilor ne atrage blondele nu se stie de ce dar exista trasaturi universale cu care am evoluat ca specie
barbati prefera fete tinere fertile,mica in talie, preferam fetele mici de inaltime, fata simetrica, sa aiba par, sanii, fundul sunt indicatori de fetilitate, iar pentru femei conteaya inaltimea, bratele musculoase, fata lata musculoasa, fara burta, patratele daca se poate, asa am evoluat noi ca specie, fiti atenti la ce scriu eu aici, depinde ce inseamna pentru tine fete micute in general barbati stau cu fete mai mici de inaltime in peste 90% din cazuri iar femeile prefera barbati inalti in peste 80% din cazuri

| RAY a răspuns (pentru anamariarot):

Un studiu privind picturile din egipt demonstreaza ca si atunci era preferat fetele umane simetrice inclusiv greci antici tiau dat seama de asta, simetria in natura, exista si un doc interesant golden number in nature in care se arata ca natura prefera simetria http://adevarul.ro/....../627x0.jpg

| RAY a răspuns (pentru anamariarot):

Facial averageness vs. symmetry[edit]
According to the theory of Sexual Selection, facial symmetry plays a large role in male and female perceived attractiveness. Facial symmetry is considered to be among many other characteristics related to health, beauty and facial and physical attractiveness.[25] However there is dispute of whether increased facial attractiveness is solely due to changes in symmetry or averageness. Experiments show that symmetry and averageness make independent contributions to overall attractiveness. Averageness remains a significant predictor of attractiveness when the effect of symmetry was excluded. The results of these experiments rejected that the attractiveness of facial configurations could be solely due to associated changes in symmetry, and strengthened the evidence that facial averageness is attractive.[26] In addition, research has shown that facial symmetry, coined with averageness, had a positive effect on attractiveness ratings, suggesting these two influences are invariably linked.[27]

| anamariarot a răspuns (pentru RAY):

Tu ar trebui să citești atent ce bălării zic eu, pentru că n-am zis că trăsăturile umane sunt relative, ci CONCEPȚIA ASUPRA FRUMUSEȚII UMANE. Am prieteni puțin trecuți de 20 de ani și preferă femeile mature. Nu poți atribui gusturile tale tuturor, asta încerc eu să-ți zic.

| RAY a răspuns (pentru anamariarot):

Am scris eu cumva 100% dar o mica parte din populatie poate prezenta diferente desigur, sunt femei care stau cu barbati urati dar bogati dar asta face cam maxim 10% din populatie nici atat, eu vorbesc de majoritatea, nu inseamna ca daca dintr-o suta de barbati 20 prefera femei ca mama lor este o trasatura universala, important este ce prefera restul, daca 10% din populatie e gay nu inseamna ca asta e o trasatura universala, conteaza majoritatile

| anamariarot a răspuns (pentru RAY):

Îmi bat „gura" degeaba. E o vorba românească: când îți spune unul că ești beat, îl trimiți la culcare; dacă îți spun mai mulți, e cazul să te culci. Așa și în cazul tău; am văzut în răspunsurile de la întrebările tale că toți oamenii îți spun că frumusețea e relativă, dar tu o ții pe a ta. Când într-un sistem există variații, înseamnă că e relativ.

| RAY a răspuns (pentru anamariarot):

Atunci de ce isi bati gura degeaba? ti-am explicat ca o trasatura devine o trasatura universala cand majoritatea din specia aia prezinta acelasi trasaturi, din 10 iepurasi 7 din ei au mostenit culoarea alba restul culoarea neagra in timp in functie de selectia sexuala sau de mediu acele trasaturi vor disparea sau doar una vi fi dominata ca ochii caprui majoritatea avem ochii caprui asa am evoluat pentru ca ochii caprui sunt mai buni la lumina puternica cum noi am evoluat in africa are sens, dar uni din noi au ochii albastri, verzi aceste gene nu sunt dominante si recisive adica nu sunt trasaturi universale ca lui x i place ochii verzi a sexului opus este o trasatura specifica a celui individ nu universala, daca ar fi relativ nu ar exista majoritati, de ce ochii albastri, vezi nu reprezinta 60% din populatia lumii? daca e relativ

| anamariarot a răspuns (pentru RAY):

Dom'le, bag de seamă că-ți este străină limba română, de n-o înțelegi. Tu nu pricepi că e vorba de PERCEPȚIA asupra anumitor trăsături? Dumnezeule...
Gata, că mi-am irosit prea mult timp. Închei discuția aici.

| Darkmagic a răspuns (pentru RAY):

Doua griji Ray:
Cand o sa se uite la tine o fata frumoasa, ai grija sa iti exhibi TOATE aceste conceptii, si sa o intrebi din ora in ora: "Ce ai vazut la mine?"
Grija a doua:
Atentie la maini.
Daca te ranesti, s-a terminat viata sexuala.

| RAY a răspuns (pentru Darkmagic):

O fata frumoasa nu o sa se simta atrasa de mine fizic pentru ca nu prezint trasaturi care sa le atraga, in scimb una de valoarea mea poate se va compromite cu mine

| RAY a răspuns:

Mi-ai dat ignor? si cand ma gandesc ca te aveam la prieteni, nu tu intelegi ca exista indivizi care au preferinte diferite asta spun si eu asta a scris si darwin, da anumiti indivizi prefera alte trasaturi fizice dar majoritatea prefera anumite trasaturi universale, daca ma iei cu dumnezeu clar nu avem ce discuta pentru tine lumea are 6000 mii de ani

| Drimmero a răspuns:

Asta a fost ceva de genul ' descrieti-va asa cum sunteti'))))
In primul si primul rand, dupa nume iti dai seama ca-s de genul masculin, imi place sa socializez, sa ma plimb, sa citesc, sa vad filme,, sa ascult muzica pana imi 'tiuie' urechile, imi place sa cunosc oameni noi indiferent de etnia lor, daca sunt educati nu ma intereseaza ce natie au.
Sunt orgolios, microbist impatimit, adica imi iubesc echipa de suflet precum ochii din cap, par arogant dar nu sunt, sunt heterosexual,, nu prea conteaza ce culoare are fata la par... in rest ce sa mai zic, imi place istoria, geografia si sa aflu cat mai multe.

| Satango a răspuns (pentru Drimmero):

Frumos! Am să te ţin minte. Legat de etnie, nu sunt rasistă. Mă refeream la relaţiile de cuplu, prefer rasa europeană, e doar o preferinţă. Cine ştie, poate nu va fi aşa. Mulţumesc!

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

M-am gandit mai bine la fotbal....Ma stii ca unul dintre catalani, Barcelona mi-a dictat fotbalul de mic pana acum...Dar daca Arsenal ajunge in sferturi la UCL la anul, ma jur ca uit de Barcelona! Spun asta pentru ca-s sigur ca nu se va intampla.Am facut odata un pariu cu un amic. Daca Barcelona castiga, el trebuia sa se tunda chel. Daca Juventus castiga, eu ma barbieream tot.Cred ca nu-i greu de ghicit cine si-a chelit capatana in final.

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Campionatul sa-l luam,, da-l in....de sfert de ucl!

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Atunci hai sa ne apucam si noi de vreun pariu, risc sa pun pe Arsenal toti banii la bataie, eu zic ca vom castiga Europa League, daca nu se va intampla asta voi purta avatarul Barcelonei 1 saptamana sau cat vrei tu,, dar daca Arsenal ia trofeul, vei face la fel cu avatarul?

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Da.Promit.Port avatarul Arsenalului o saptamana daca iau ei EL.

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Asa facem!
Atentie,, mai e mult pana acolo pentru amandoi/

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Dar se pune numai pima data, indiferent de cand se intampla. Daca Arsenal castiga prima, inaintea Barcei, eu pun la avatar stema Arsenalului. Daca Barcelona va castiga candva EL inaintea tunarilor, tu pui la profil stema Barcelonei.Asa facem.Ok?

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

E un pariu care tine mult,, fii atent, pariem pe derby-urile din campionat, fie din La Liga/Premier League, peste 2 luni reincep campionatele.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Tu la ce zici sa ne bagam? La European sau la ligile de pe tari?

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Cum doresti si tu,,e interesant si europeanul asta de tineret, Anglia, Spania si Germania sunt favorite, o sa fie nebunie in semi-finale.
Mondialul de asemenea il astept cu drag, noul sezon din Anglia si asa mai departe.
Vrei sa pariem pe meciurile din campionatele interne?

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Da,hai pe interne...Ca nu prea vad eu cand sa mai castige Barca sau Arsenal EL...

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

))))) mai bine asa, nu de alta dar avem o gramada de jucat.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Cine stie cat timp va tone pariul asta... Poate ani de zile...

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Asta zic, asa mai bine bagam cate-un 'bilet' pe meciurile mai importante si interesante din campionate.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Dap.

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Mi-am adus aminte,, Barca pe cine cumpara pana la urma vara asta? Nu de alta dar perioada de mercato e pe duca si a venit Valverde cu o lista de jucatori dintre care n-a venit niciunul, aveti bucurii la Bellerin?

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu prefer sa ii zic,, Tsunami verde'' sau,, Verdeata''....in fine
Au aparut zvonuri cum ca pleaca Neymar, ceea ce nu este rau.Nici prea bine nu este, dar sa speram in continuare.S-ar putea sa ii aduca pe Paulinho(nu-s incantat de el deloc) si pe Saul, care chiar ar fi o investitie buna.

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

De la Bellerin sa va luati gandul cat puteti,, Bayern, Psg si City s-au batut pentru a-l transfera pe Sanchez la ei, Psg a incetat prima dupa ce a aflat salariul pe care il vrea Sanchez)))))),, apoi Bayern s-a linistit imediat si s-au profilat catre alti jucatori, baieti destepti bavarezii astia, in timp ce City ramane doar cu vrutul, salariul pe care il ofera cetatenii il primeste si la Arsenal.
Paulinho? Am mai luat o teapa marca W0nger cu un transfer din Asia, e vorba de Takuma Asano, de prin Japonia luat, eu nu pot sa-l inteleg deloc pe terminatul ala mosneag.
Saul e bunicel, a marcat si la europeanul asta de tineret cu o executie frumoasa, la Atletico e zeu, vedem ce-o sa mai fie,, se anunta ditamai vara.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Torida rau vara asta in fotbal...

| Drimmero a răspuns (pentru Daniel9988):

Inca 1 an pana la mondialul din Rusia care se anunta arhi interesant,, ma uit pe echipa Frantei si nu-mi vine sa cred ce echipa au astia si c um nu pot castiga cu oricine, au rezerve de lux pentru rezerve...

| OldSoul a răspuns:

Frumoasa descriere, ai pierdut ceva timp cu ea, apreciez efortul.
Eu din pacate nu sunt adeptul autodescrierilor, asadar vor porni de la raspunsurile tale si le voi modifica/sterge unde este cazul.

- Sunt baiat, am peste 20 de ani la activ, si sunt bucovinean.

- Sunt inalt, saten, ochii verzi/cenusii in functie de stare

- Sunt "lonerwolf" nu las pe nimeni sa ma cunoasca in totalitate, dar da, sunt cateva persoane care au avut ocazia sa ma cunoasca destul de bine, un amic si o alta persoana "online"

- Sunt hetero, dar nu m-ar deranja sa am o prietena bi, am fi toti 3 fericiti, mai ales eu rolling on the floor

- Sunt "instabil emotional" trec foarte repede de la bucurie la furie, agonie si vice-versa.

- Mă atasez repede de unele persoane, greu de altele, dar oricum ar fi ma detasez foarte repede daca consider ca e cazul, si chiar daca sufar mai tarziu, orgoliul si teama nu ma lasa sa privesc inapoi, depinde desigur si de ce a insemnat aceea persoana pentru mine

- Am avut si mai am momente in care am mai scris versuri, chestii, "ganduri pe hartie"

- Nu ma feresc sa privesc in ochii persoanele cand socializez, in general privesc in ochii persoanele cu care ma interesectez

- Nu fumez, beau foarte rar, chiar deloc, am baut oarecum frecvent in liceu, dar niciodata sa ma fac praf, si totusi doar odata a fost memorabil, o amintire frumoasa

-Imi place sa dorm, cand pot, dar seara in general stau destul de tarziu,

- Sunt tăcut, am retineri la început cu unele persoane, daca ma castiga bine, daca nu ma pierd

- Imi fac multi nervi cand nu ma inteleg cu familia mea, uneori imi vine sa renunt la tot si sa plec

- Ma gandesc zilnic la moarte, nu-mi e frica de ea, o consider o eliberare, ceva imi spune ca o sa mor tanar, dar nu din cauze naturale

- Îmi place sa conduc

- Cred în extratereștri și în Dumnezeu suficient cat sa lupt pentru o lume mai buna, nimic mai mult

- Analizez atent oamenii;

- Probabil prefer si eu rasa europeană când vine vorba de relații;

- Vreau o schimbare, dar imi e cam greu sa fac primul pas

- Accept cererile de prietenie pe TPU, oricum nu prea conteaza, in momentul de fata incerc sa (probabil de maine) ma las de acest viciu numit TPU, poate de asta mi-am si facut descrierea, poate sunt unii curios sa afle cine era nebunu cu numele de LonerWolf, ZuKest, si DanielHKPV.

- Apreciez oamenii sinceri;

- Eu nu am o atracție, pentru mortuar, sobru, sumbru, chiar urasc chestiile macabre

- Nu-mi plac, dar nici nu ii urasc oamenii care, fără un motiv întemeiat, corectează alte persoane din punct de vedere gramatical, în ciuda faptului că se înțelege mesajul, desi personal nu am probleme cu ei, sunt constient ca nici eu nu scriu perfect, dar daca cineva m-ar corecta incercand sa faca pe desteptul, iese urat laughing

- Ma consider ciudat, de ce? Pentru ca daca as spune special as fi narcisist

- In general sunt calm, dar la momente limita, pazea, iese leul din mine si sunt in stare sa rup tot

- Incerc sa ajut persoanele care s-au deschis in fata mea

- Nu sunt genul sa profite de slabiciunile oamenilor

Ar mai fi de spus, dar nu prea mai am idei.

| Satango a răspuns (pentru OldSoul):

Mi-ai atras atenţia cu modul tău de a scrie şi a te descrie. Probabil nu aveam ocazia dacă nu intenţionai să renunţi la acest "viciu", astfel ţi-ai lăsat amprenta. Îmi plac oamenii inteligeţi, observ asta la tine, deoarece aceştia au depus eforturi, în felul lor, pentru a se dezolta, au trăit unel lucruri. Mulţumesc că ai lăsat aici rândurile acestea şi că am avut plăcerea să te citesc. Mult succes!

| OldSoul a răspuns (pentru Satango):

Multumesc, placerea a fost si de partea mea.
Toate cele bune, si nu te lasa influentata, subminata de cei de pe aici, pot fi bestii uneori! laughing

| Satango a răspuns (pentru OldSoul):

Mulţumesc pentru interesul pe care-l prezinţi legat de siguranţa mea. Sunt precaută, selectivă, voi fi bine happy

| Donsavas a răspuns:

Mie îmi place sa cunosc oameni. Imi place sa citesc autocaracterizarea oamenilor.

| GoldenZenith a răspuns:

Ce interesant big grin

-fata, 21 de ani, din Constanta;
-imi plac oamenii sinceri si directi; (prefer un adevar dureros, decat o minciunica frumos desenata)
-ciocolata e singura chestie de care nu m as satura niciodata;
-fac canto;
-plang la filmele romantice si la aproape toate scenele siropoase vazute la tv;
-sunt misandra uneori;
-ador sa gatesc, mai ales dulciuri;
-am avut o pasiune fata de Johnny Depp cand eram in gimnaziu si mi am propus atunci sa fac pe dracu' in patru sa il intalnesc cumva laughing
-ador sa calatoresc (sa conduc si sa ascult muzica preferata pe fundal e un tratament perfect pentru suflet);
-ofer o a doua sansa tuturor oamenilor;
- nu stiu sa inot si mi e frica de apa;
-nu am vicii;
-prefer oricand o plimbare sau un film bun in detrimentul cluburilor;

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

- Sunt oltean.
- Obisnuiesc sa fiu sincer.
- Nu-mi place minciuna.
- Nu suport locurile pline de oameni, de obicei prefer sa fiu singur.
- Promit doar ce stiu ca pot indeplini, promisiunile fiind, pentru mine, ceva sfant.
- Ador sa citesc: carti beletristice cu teme istorice, filosofice sau carti de specialitate de matematica.
- Practic inotul, ocazional joc si tenis.
- Am practic si baschet.
- Cand am timp liber si dispun de bani, programez robotei.
- Imi place sa fiu informat pe tot felul de teme, pentru ca nu se stie cand le vine randul sa fie dezbatute.
- Am un defect mare si lat: ma cred superior fata de alti oameni
- Sunt scurt, clar si la obiect. Nu simpatizez prea mult descrierile lungi, probabil observandu-se acest aspect.
- Ascult rock, rap si muzica clasica.
- Inainte de a adormi, ma gandesc la ce am realizat in ziua respectiva si imi propun lucruri pentru ziua urmatoare.
- Am ticul de a da din picioare.
- Imi place sa calatoresc, sa cunosc traditii noi.

| deeeaqq a răspuns:

Mi e cam silă să scriu atât, dar fie...

∞ Cică mă cheamă Andreea și sunt blondă.

∞ Mi se mai spune Deea, Beea, Blondii și alte porecle care rămân top-secret.

∞ Sunt din România.

∞ Nu-mi plac persoanele care caută atenție.

∞ Îmi plac limbile străine și matematica.

∞ Sunt timidă la început, după ce mă cunoști mai bine îți vei dori să scapi mai repede de mine, aaah.

∞ Nu sunt niciodată punctuală, trist.

∞ Îmi plac pisicile și urșii panda.

∞ Îmi plac oamenii care știu de caterincă.

∞ Îmi place să fac poze.

∞ Am și gropițe, aw.

∞ Am 1.66-67, nu sunt chiar așa de înaltă.

∞ Am ca și pasiune desenul, dar din păcate sunt o artistă de neînțeles.

∞ Îmi place să fac lumea să se simtă mai bine, deși nu-mi iese mereu.

∞ De credință nu știu ce să zic, nici eu nu știu în ce cred...

∞ Sunt emotivă, chiar foarte emotivă. Mai sunt și orgolioasă, dar să nu mai spui la nimeni.

∞ Nu mă supăr din toate nimicurile, dar dacă o fac, te ignor total.

∞ Am ajuns să judec repede persoanele.

∞ Am încercat pe la 13-14 ani să practic handball, dar nu m-a atras, așa că am rămas la privit.

∞ Urăsc k și j pop + opera și populara, dar în rest îmi plac toate genurile de muzică, mai mult sau mai puțin.

∞ Sunt o impiedicată. Da, am talentul acela de a mă impiedica mereu.

∞ Sunt genul de fată mai rece, dură cu cine merită, nu cu toată lumeawinking

∞ Nu sunt genul de persoană care să ierte ușor pe cineva, mai sunt și excepții, dar rar se întâmplă.

∞ Râd din orice, fie că vorbești serios sau nu ( da, sunt o neserioasă )

∞ Nu mă bag în seamă cu oricine.

∞ Nu fumez, cu toate că am încercat odată de curiozitate.

∞ De băut, beau suc tedi.

∞ Filmele SF nu prea mă atrag, dar în schimb le ador pe cele de dragoste și de comedie.

Nu știu ce să mai spun, dacă vrei să afli ceva, mă-ntrebi.

| Satango a răspuns (pentru deeeaqq):

HeY happy Mulțumesc pentru descriere, chiar eram curioasă despre tine. Mă mai completează unele caracteristici pe care le-ai enumerat. Deocamdată e tot ce ar trebui să ştiu. Multă baftă, Deea!

| deeeaqq a răspuns (pentru Satango):

Mulțumesc frumos.
Multă baftă și ție!

| PersonajFictiv a răspuns:

Mi-e foame
Ma gandesc ce sa mananc
Lene sa deschid frigiderul si sa caut
Dar daca mananc ar merge si ceva de baut
N-am de baut
Oricum nu prea beau
Dar acum parca mergea
Mi-e sommn
Cred ca ma culc
Dar se aude un greier
Ce sa fac? Pai nimic.
Da stiu
"Descriere" de nota 10.

| CleanHeart a răspuns:

18 ani, o ambiverta la care nu ii tace gura, persoanele care ma cunosc ma roaga sa tac iar cele care nu ma cunosc comenteaza gen : 'esti ciudata si prea serioasa'.

Imi plac doar baietii, am o slabiciune pentru aia timizi, mi se par buni ascultatori.

Sunt ardeleanca, pe jumatate sunt tupeista iar pe jumatate timida dar ambitioasa.

Imi plac mult dulciurile si telenovele vechi.

Ador sarbatorile de iarna si sezonul de vara.

Urasc oamenii nesimtiti care judeca exagerat de mult si pe cei superiori care se cred mai presus de toti si nu ii accepta pe oameni asa cum sunt.

Imi place footbalul si parca ma aud cu tata cand strigam GOOL.

Suparacioasa dar imi trece repede si ma pun pe glume.

Iubesc muzica pop si aia' romaneasca veche.

Sunt mandra de mine asa cum sunt si m-am iertat pentru momentele cand am suparat persoanele la care tin.

Am o pasiune pentru condus, alpinism si tot ce tine de psihologie.

Ador sa gatesc si sa imi ajut mama in bucatarie, clatitele nu lipsesc in nici o zi.

Ma imbrac sport si urasc rochiile dar in rest imi plac pantofii cu toc happy.

Iubesc catelusii si oamenii care le gasesc la cainii strazii un adapost, un om care nu iubeste animalele scade din start in ochii mei.

Defectul meu cel mai mare e ca ma atasez prea repede de persoane.

Si ultima imi plac oamenii vorbareti si pozitivi altfel sunt sanse sa ii ignor.

| syd a răspuns:

16 ani
asexual
nu suport cand cineva mi se adreseaza la feminin, doar pentru ca am parul mai lung, desi este clar ca sunt baiat
am suvite vopsite in blond deschis, restul parului e negru
nu suport scoala, mi se pare inutila
imi plac animalele
si muzica https://www.youtube.com/watch?v=JtH68PJIQLE
imi plac personajele din anime
accept cereri de prietenie pe TPU

| Satango a răspuns (pentru syd):

Sunt de acord în fond cu inutilitatea şcolii. Frumos caracter, frumoasă aparenţă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti bisexuala?laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

- Fată, 19 ani, moldoveancă
- Sunt înnebunită după cartofii prăjiți. Îi mănânc destul de des, deși știu că nu-s sănătoși
- Ador cățeii și mă opresc de fiecare dată să-i mângâi atunci când văd unul pe stradă
- Vocea mea pare de copil mic, mai ales când vorbesc la telefon
- Am 1, 60 m, ochi căprui și am părul șaten ( natural ), dar acum sunt vopsită ombre
- Ador să ies seara să mă plimb, să alerg sau să ies cu bicicleta
- Prefer zilele ploioase și răcoroase
- Cel mai preferat gen de muzică de mine e cel rock, dar și unele piese în spaniolă îmi plac mult
- Cunosc italiana, spaniola, engleza, franceza și câteva cuvințele în turcă
- Toamna e anotimpul meu preferat
- Berea cu lămâie, nestea și sucurile pe băț sunt băuturile mele preferate
- Mi-e teamă de sânge
- Îmi place zâmbetul ce apare pe fața oamenilor după ce fac ceva ce îi face fericiți
- Sunt mai activă în a doua parte a zilei, iubesc noaptea
- Sunt anemică
- Îmi cam lipsește ambiția, asta pentru că sunt destul de nehotărâtă când vine vorba despre ce vreau cu adevărat
- Sunt suficient de deschisă încât să înțeleg alegerile, dorințele și convingerile tuturor atâta timp cât și ei le respectă pe ale mele
- Întotdeauna am nevoie de peste 1-2 ore să adorm și dorm mai mereu pe o parte cu fundul în spate, mai pe diagonală, dacă înțelegi
- Urăsc multe chestii la viață și mai ales la oameni, dar pot să trăiesc și fără să mă plâng de asta
- Folosesc des ironia în conversații, dar o fac subtil cât să nu înțeleagă celălalt
- Petrec mult timp la cumpărături și ador să-mi cumpăr haine
- Cu unii oameni sunt foarte deschisă și comunicativă, iar cu alții destul de reținută
- Am rău de mașină și de cele mai multe ori prefer să merg cu trenul sau bicicleta sau să nu merg prea departe
- Îmi plac filmele psihologice, puțin dramatice, dar și comediile atunci când am cu cine să mă uit și să râd
- Nu sunt foarte încrezătoare în mine pentru că încă n-am făcut ceva de care să fiu cu adevărat mândră de propria persoană
- Sunt mai mereu în întârziere
- Sunt sensibilă
- Consider persoanele sarcastice și amuzante extrem de plăcute
- Mă supăr destul de greu și îmi trece destul de ușor
- Majoritatea amicilor mei sunt băieți și relațiile de amiciție cu ei au fost mai sincere decât au fost cu vreo fată
- Îmi plac oamenii sinceri care nu au vreo reținere să-ți spună adevărul, chiar dacă știu că e deranjant pentru tine
- La nervi și când mă cert cu cineva, spun foarte multe și contrazic cealaltă persoană extrem de mult, după care plâng și prefer să mă retrag și să stau singură până mă calmez
- Sunt foarte corectă și țin mult la dreptate. Iar dacă greșesc unui om și nu îmi dau seama pe moment, cu siguranță o să-i cer scuze când o să realizez.
- Sunt atentă la detalii și îmi dau seama de caracterul cuiva destul de ușor

Cred că ajunge, am avut chef de scris și am spus destule laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Niciun ' sunt mancuniana pana la moarte' bwhahahahaha!
Interesanta detaliere/

| Satango a răspuns (pentru anonim_4396):

Hey happy Şi anotimpul meu preferat este toamna. De asemenea, am o respingere faţă de sânge. Lucruri cu care m-ai completat. Frumoasă descriere, personalitate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ale. Metalhead. Atheism.
18 ani.
1, 72m of sarcasm.
Open-minded. I love deep conversations.
Always wear black.
Hillarious af.
Mate-info.
Îmi place răsăritul și ador nopțiile.
I write stuff.
Sunt ciudată.
Sunt obsedată după Prison Break și Supernatural.
De asemenea, de Tumblr.
Sunt încăpățânată și foarte directă.
Am părul ondulat și negru, ochii foarte deschiși și pielea albă.
Nu-mi place un procentaj destul de mare de oameni.
Desenez.
Îmi place arhitectura.
Iubesc stilul grunge, goth și indie.
I have anxiety.
Am mâinile mereu reci.
O persoană care nu mă respectă și se comportă aiurea, nu mai vorbește a doua oară cu mine.
Ador să cunosc persoane noi.
Îmi plac conversațiile alea profunde, după miezul nopții când suntem întinși pe iarbă, ne holbăm la stele și fumăm.
Îmi place să călătoresc. Îmi doresc să-mi iau mașina și să mă duc pentru o perioadă lungă în orașe random. Poate chiar țări numeroase. Un goul ar fi să cunosc persoane noi și să îmi fac o grămadă de amintiri.

Răspuns utilizator avertizat
| Satango a răspuns (pentru KoroSensei):

Îmi place felul tău de a fi.
"Imi plac zilele ploioase cu cerul inorat, fiind si in natura sa ascult rock in

aeru liber pe ploaie inorat ce iti poti dori mai mult de atat?"
Sunt de acord cu tine, exceptând a asculta muzică atunci. Prefer să ascult mişcările naturii. Eşti frumos.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma numesc Marta
Am 18 ani
Sunt clasa a 12a
Imi place muzica rock
Imi place sa citesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt ambiverta - asta ma descrie cel mai bine. Pot sa fiu foarte comunicativa si deschisa cu orice necunoscut de pe strada sau in mediul online, dar in unele situatii pot sa fiu extrem de tacuta si retinuta. Ador sa mai iau pauze si sa petrec timp doar cu mine. Zilnic port discutii cu mine in mintea mea, uneori in contradictoriu. laughing Devin anxioasa cand trebuie sa fac ceva ce nu vreau, dar imi trece instant daca flocosesc un caine. Btw : mangai toti cainii care-mi ies in cale. N-am rabdare pentru chestii banale, dar am toata rabdarea din lume pentru chestii migaloase. Mereu privesc persoanele in ochi cand discut si sustin privirea cuiva atunci cand ma priveste.

Nu pot sa zic ca meditez, imi e greu sa-mi fac mintea sa taca si doar exercitiile de vizualizare sau autosugestia ma ajuta sa ma potolesc. Nu ma plictisesc aproape niciodata, iar atunci cand o fac este mai mult o chestie pe care mi-o induc atunci cand nu ma simt confortabil intr-o situatie sau imi displace subiectul. Am ipohondrie si este dusa pana la o anxietate exagerata sau atacuri de panica.

Dorm ca dracu' de cele mai multe ori. In timpul somnului capatul pilotei care sta la picioare ajunge sus iar uneori pernele ajung la picioare.

Ador cosmeticele si sa citesc despre ingrijirea pielii, mi-as da toti banii pe cosmetice daca n-as avea constiinta. Pledez pentru shopping online, dar ador sa scotocesc magazinele SH si sa ma uit la videoclipuri pe tema asta.

Atunci cand citesc o carte, vad un film sau un episod dintr-un serial care-mi place foarte mult in seara respectiva visez ce am citit/vazut, dar cu "mici" modificari.

Nu imi pasa de alegerile oamenilor atata timp cat nu afecteaza persoanele din jur. N-am nici-o problema sa vorbesc cu un tigan/rom atata timp cat e deschis la minte. Prostia nu mi se pare amuzanta si ma irita destul de rau. Imi e scarba de persoanele fitoase. Le zambesc oamenilor pe strada sau prin supermarket si ador cand mi se intoarce zambetul inapoi.

Detest soarele puternic, canicula si trezitul de dimineata - devin alta persoana in conditiile astea. Urasc imbratisarile vara. Urasc ritualul ala de a te " pupa " cu cineva doar asa in aer si de a-ti lipi putin fata de persoana aia?!

Ador toamna, primavara, copacii infloriti, imi place sa merg prin frunze uscate si sa aud fosnetul respectiv, sa privesc rasaritul ( asta-l prind rar ) si apusul, iubesc ploaia si mirosul de dupa ploaie, ador mirosul de iarba proaspat taiata sau de chibrite proaspat arse. Am ceva tendinte piromane.

Deseori ma gandesc de ce face sau spune un om ceva, ce interese are/ce are de castigat. Sunt foarte paranoica atunci cand vine vorba de medici. Am fobie de ace si sange, ma uit la tot felul de emisiuni in care se opereaza animale si n-am nici-o problema cu asta, dar nu imi place sa vad sange in anime-uri sau filme.

Nu mi se face pofta de ciocolata si sunt mai gurmanda ca Garfield, inca ma mir de ce nu sunt obeza. ( lucrez la asta laughing ) De fiecare data cand mananc pizza consider ca este Craciunul, pun colinde si incep sa cant. Sunt innebunita dupa nuca de cocos, pudra de cocos si orice contine cocos chiar daca nu este comestibil. Incerc sa mananc cat mai sanatos. Sunt obsedata de cartofii prajiti dar n-am mai mancat de mult timp. Nu beau sucuri acidulate. Imi plac sucurile de fructe cu vodka. Am fumat, acum detest gustul tigarilor.

Sunt cea mai neatenta persoana pe care o stiu, zilnic ma lovesc de cel putin 5-6 ori de ce apuc. Sunt atat de capabila in ale vopsitului incat atunci cand execut aceasta "operatiune| ma vopsesc din cap pana-n picioare, bineinteles ca nu scapa nici baia. Am ochii verzi cu albastru. Sunt sateno-roscato-roz.

Ma cheama Andreea, sunt din Craiova si am 17 ani. star

| Satango a răspuns (pentru anonim_4396):

Oho! Ce frumos să te cunoști atât de bine. Continuă să te descoperi. Și eu lucrez la asta, prin asta am învățat să nu regret nimic din ce am făcut. Multă baftă!

| anonim_4396 explică (pentru Satango):

Si tie la fel :3

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Purtator de penis, 23 de ani, nascut si crescut in Constanta (oras plin de oameni jegosi, nu, nu ma refer la igiena lor corporala ), pana la 14 ani pana am plecat in Italia pentru 9 ani dar acum locuiesc in Londra, cine stie pentru cat timp. Ce sa mai zic. Dorm foarte putin, ascult muzica clasica si foarte multa din anii 80, nu suport manelele. Mi se pare pentru cocalari acest gen de muzica. Parere personala. Nici eu nu beau sau fumez dar fata de tine sunt ateu. Religia e ca fumatul pentru mine, adica pentru oameni inchisi la minte. Inteleg oamenii care mai beau un pahar de vin din cand in cand (pana si doctorul recomanda asta pentru sanatate ) dar fumatul mi se pare chiar stupid. Rareori ma afecteaza de ceea ce se intampla in jurul meu, fie ca imi este neam sau nu. Vazand ca te descrii putin, pai eu sunt saten, ochi albastri. Altceva nu imi mai vine in minte, daca ai intrebari raspund fara probleme.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Neh, pai spun doar ca sunt otaku. Asta e destul ca oricum lumea zice ca e cringe.

| Speed99 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Otaku? You fucken' weeaboo.

Glumesc. xD

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Speed99):

Otaku si weeaboo sunt chestii diferite, desi cred ca fiecare otaku are momente weeaboo.

| Scarbo a răspuns:

Baiat, 19 ani, Suceava;
asexual;
ateu;
depresiv + sufer de asemenea de sindromul borderline;
sunt o fire mai cruda, imi face placere sa ranesc persoane, nu simt mai nimic chiar si atunci cand e vorba sa-mi ranesc familia;
sunt rasist, urasc tiganii, negrii si evreii;
imi place sa citesc carti despre istoria religiilor;
imi place muzica, ma linisteste;
ma consider foarte diferit fata de celelalte persoane din jurul meu ceea ce ma cam intristeaza, deoarece de 4 ani m-am izolat aproape in totalitate de societate ( e ceva ce nu pot controla).

| Satango a răspuns (pentru Scarbo):

Aş minţi dacă ţi-aş spune că apreciez caracterul tău. Nu în totalitate. Urăsc oamenii care fac rãu fără un motiv, doar din plăcerea de a o face. Chiar dacă eşti bolnav, cred că eşti conştient că asta nu e bine, sunt tratamente. Faptul că te întristează singurătatea spune multe.

| Scarbo a răspuns (pentru Satango):

Iau tratamente si crede-ma mai mult au inrautatit situatia de cand le iau, poate la inceput ti se pare ca iti fac un pic bine, dar mai apoi ajungi sa depinzi de ele, devii dependent, exact ca la un drog, la inceput te simti bine, dar odata ce se instaureaza dependenta, apare 100% si durerea.

| CdeMetal a răspuns:

14 ani.
Sunt băiat.
Îmi place să glumesc, uneori exagerez.
Îmi plac documentarele.
Îmi plac filmele
Am însomnii, habar n-am de ce.
Ascult cam orice gen de muzică.
Nu prea ies pe afară.
Habar n-am ce să mai scriu.

| Daniel9988 a răspuns:

-am 2 maini si 2 picioare
-la nivelul capului prezint 2 ochi
-in partea central-inferioara am o gura, in cavitatea careia poti gasi 32 de dinti
-din cate se pare am si un nas
-de o parte si alta a capului am 2 urechi(lungi, ce-i drept...)
Sper ca te-am ajutat sa ma cunosti mai bine.Sunt foarte simpatic din cate ti-am descris, nu crezi?

Răspuns utilizator avertizat
| Satango a răspuns (pentru Daniel9988):

Eu chiar n-am pus întrebarea la caterincă. Ar fi trebuit să te opreşti la al doilea rând. Am scris special pentru cei ca tine...

| Daniel9988 a răspuns (pentru Satango):

Asta nu-i chat publig draga...Plus ca mi-am dat seama ca stii mai bine decat mine cum arat...Ce-i, n-am zis adevarul?!

| AndreiWeisz a răspuns:

Faina idee, bravo. Sa vedem, ce pot sa zic despre mine.
-21 de ani, introvertit, urasc sa mi se zica ca sunt blond chiar daca sunt.
-student la medicina (sunt cam arogant uneori din cauza asta, ce pot sa zic...)
-gym addicted, iubesc foarte mult powerliftingul, nu pot sa plec intr-o vacanta linistit daca nu stiu unde merg la sala laughing
-sunt pe jumatate ungur si pe un sfert evreu, deci poti sa zici ca sunt destul de multicultural.
-imi place foarte mult dimineata, iubesc senzatia aia de liniste pe care o am dimineata cand ma trezesc si pot sa stau aiurea 10-15 minute sa beau o cafea si sa citesc ceva stiri pe net, e momentul meu preferat din zi.
-imi place sa conduc, pacat ca nu am masina sad
-imi place politica, sunt de dreapta, uneori am idei cam "extremiste", dar vreau sa cred ca putem purta o conversatie civilizata, indiferent de discreptante.
-imi place istoria celui de-al doilea razboi mondial, jumate din familia din partea bunicii paterne a fost ucisa in lagare naziste.
-oi fi eu ungur, dar iubesc mult Romania, mi se pare ca merita mult mai mult decat primeste in momentul de fata, sper ca pe viitor sa pot sa aduc o schimbare intr-un fel.
-sunt foarte logic si rational, nu prea sunt romantic

| Satango a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Logic și rațional? Am observat asta la tine, am apreciat acest lucru încă de la început. Dar după cum noi deja știm, s-a întâmplat și să mă irite.
Apreciez puterea ta de caracter, ambiția de care dai dovadă.
Îmi place cum arăți.
Văd ceva unic în tine.
Toate bune!

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Satango):

Mno, sunt logic si rational, dar nu mereu si obiectivlaughing Mi se mai intampla big grin (ca atunci cand "stim noi deja"). Mersi mult, toate bune si tie! happy ne mai citim pe aici!
PS: Imi place mult in Maramu, am o colega din Sighet si am fost de vreo 2 ori, e teribil de fain big grin

| Desireღ a răspuns:

Uu, ce prezentări frumoase p-aici. :3

| Desireღ a răspuns:

M-am răzgândit, mă prezint și eu, da nu scriu mult

Am aproximativ 1.73 și sunt brunetă
Practic volei de aproape 6 ani.
Îmi place să citesc, dar nu cărți psihologice sau de dezvoltare personală.
Ca și genuri muzicale prefer trap, rap, latino, pop, hip-hop, electro și dub, restul nu mă atrag.
Urăsc persoanele care se dau bine pe lângă tine, doar ca să obțină ceva.
Nu-mi plac persoanele care insistă să fac/gust ceva deși știu dejă că răspunsul este nu.
Prison Break & Riverdale - Love.
Mă atașez repede de persoane, deși sunt conștientă că mai târziu o să regret asta.
Nu-mi plac persoanele false și ignorante.
Sunt leneșă și arogantă.
Îmi place să dau sfaturi altora.
Ador să merg la piscină.
N-am note proaste, dar nici f. bune
Engleza, franceza, istoria și biologia îmi plac cel mai mult, dar mă împac și cu fizica, chimia și matematica.
Sunt amuzantă doar când mă apucă.
Sunt o persoană directă, așa că dacă te doare adevărul nu sta pe lângă mine.
În general ador filmele horror și de comedie, dar nu-mi displac nici cele de dragoste sau SF.
Încerc mereu să-mi țin promisiunile, chiar dacă am și alte lucruri de făcut și timpul nu-mi permite.
Prefer să stau singură și să ascult muzică când sunt nervoasă sau mă simt prost.
Îmi place să-mi stresez prietenii cu mesaje.
Nu fumez și n-am de gând să o fac
Îmi plac jeleurile și ador înghețata de ciocolată.
ATÂT

| D3I3 a răspuns:

Daniela
Scriu poezii și proză
Greșeli gramaticale la ordinea zilei
Sunt complet de acord cu asta : "- Nu-mi plac oamenii care, fără un motiv întemeiat, corectează alte persoane din punct de vedere gramatical, în ciuda faptului că se înțelege mesajul"
Îmi place matematica și vreau să urmez mate-info.
Indecisă.
FATĂ

| NameInUse a răspuns:

Buna!
Mi se pare interesant subiectul pe care l-ai abordat.
Acum, sa spun si eu cateva lucruri despre mine:
-imi place noaptea
-chestiile macabre, intru des pe BestGorelaughing
-imi place sa cunosc persoane noi- astept mesaje, daca e cineva care vrea sa ne cunoastemwinking
-fata, 19 ani
-imi place orice inseamna nou.
-rock, metal, rap
-atee convinsa, dar respect credintele celorlalti.
-dura, fara sentimente

| Satango a răspuns (pentru NameInUse):

Bună!
Ai o personalitate unică. Mă bucur să te cunosc.

| NameInUse a răspuns (pentru Satango):

Si eu, de asemenea happy