| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Pateul vegetal este de post?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Este, teoretic, de post doar daca scrie asta pe eticheta.De exemplu, gelatina provine din oase de animale si multe astfel de alimente o contin. Postul ar trebui sa insemne fara orice produs sau derivat de origine animala, iar multi nu verifica lista de ingrediente.Pentru a respecta cu adevarat, ar trebui sa cauti produse cu eticheta vegan.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E

suntserios
| suntserios a răspuns:

De altfel poți citi ce scrie pe el.

| aimullah123 a răspuns:

Da dar nu iti recomand sa consumi asa ceva.
Cand vrei sa cumperi produse vegetale iti recomand sa citesti bine ingredientele de pe eticheta.

| dolceromania a răspuns:

Rataciti santeti, cititi ce spune Biblia despre post! Daca tu tii post mancand fara carne oameni vegetarieni cum tin post?