| AjutorTPU a întrebat:

Revelionul as vrea sa mi-l petrec impreuna cu sotul meu la niste preteni, iar pe Irina (fetita noastra) sa o lasam la soacra mea.

Probema e ca Irina desi are 9 ani, numai dupa mine sta, si nu am cum sa o iau cu mine, dar daca o duc la soacra mea, o sa inceapa sa planga.

Ce ma sfatuiti sa fac?

Fundita! love struck

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti recalculezi prioritatile. happy
Cu ce inima iti poti lasa fiica sa petreaca sarbatorile cu soacra ta? Te deranjeaza daca o iei si pe ea? Ce fel de mama esti, de fapt? Sunt prietenii mai importanti decat fiica ta? Incearca sa iti raspunzi acestor intrebari.
Tu te auzi? "numai dupa mine sta" E fiica ta! Nu e normal sa stea pe langa tine, sa doreasca compania ta? I-ai dat viata, ofera-i si iubire, iar data viitoare cand simti ca fiica ta te incomodeaza, pune-te in locul ei. Poate asa o sa iti dai seama cum e.

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Ti-am citit, din curiozitate toate postarile si imi pare ca ori esti o cinica careia-i place grozav sa-si rada de altii, ori esti o mama denaturata, daca stii ce inseamna asta.Fiindca, altminteri nu-mi pot explica cum poate deveni un copil de 9 ani obsesia si "ghimpele "din coasta pentru o mama, nici cum niste probleme atat de personale pot fi aduse in fata unui public atat de eterogen precum userii unui site. Ori esti falsa, ori ai nevoie de un psiholog.Inclin sa cred ca vrei sa ne pui la incercare inteligenta si, de fapt, toata povestea cu sexul nefacut de patru ani desi ai sta numai in stii tu ce, cel putin asa ne spui, cu un copilas de 9 ani care te-a surprins facand sex si pe care planuiesti sa-l lasi la bunici, cand se stie ca sarbatorile de iarna fara copii si bucuriile lor ar fi de neconceput pentru un parinte, sunt pure inventii.Eu cred ca toata aceasa situatie este inventata de dragul farsei.Nu cred o iota din tot ce spui. Imi pari o pisichera ce vrea sa -si rada de altii. Iar daca nu-i asa, imi cer scuze; insa mi-ar parea rau de Adina, o fata inteligenta si cu mult bun -simt, si care chiar se implica, revoltata de toate aberatiile tale.Si de toti cei care te-au luat in serios.Asadar,ori esti o mama denaturata ce-si vorbeste copilul de rau, ori o farsoare.In ambele cazuri e bine sa te opresti.Nevinovata e Irina cea de 9 ani, nevinovati si noi.Gnduri mai bune iti doresc.

| alessia a răspuns:

Poti sa o lasi la soacra-ta dar sa o aduci si pe una din prietenile ei(cea mai buna). sa-i duci jocurile preferate.cartile,si asa nu o sa mai aiba timp sa se gandeasca unde esti tu.

| Iasmiiinaaa a răspuns:

Eu spun ca ar trebui s-o iei cu tine asa ar fi frumos dar daca nu vrei las-o la o verisoara sau vreo ruda la carei place sa-si petreaca timpul sau chiar la o prietena.dar sa stii cel mai frumos e sa o iei cu tine pentru ca e fetita voastra si voi sunteti parintii ei si nu e frumos sa va petreceti revelionul fara ea

| CrazyUserAnonima a răspuns:

Curvo