| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Revin cu o intrebare.Pentru un job de real estate (agent imobiliar) in strainatate de ex Anglia am nevoie de o diploma la engleza de B2 sau C1? Am una de B2 dar nu stiu daca o sa imi ceara si C1.Astept raspunsurilehappy

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu am auzit pana acum sa se ceara diploma. Eu stiu ca se cere doar sa ai cunostinte de limba engleza cel putin la nivel mediu daca jobul presupune relationarea cu oamenii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Meseria de agent imobiliar nu este un job așa cum îți închipui. Bună ziua, am B2, am C1, angajați-mă, dați-mi salar. Greșești amarnic. Ești agent, nu angajat. Faci vânzare, câștigi, nu faci vânzare, nu mănânci. Nu visa, că visele nu umplu burta nici nu plătesc facturi.