| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.stie cineva cit costa o licenta windows 7?

6 răspunsuri:
| Korrawi a răspuns:

Depinde de care versiune vrei.
Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 32-bit DSP OEI DVD engleza 455 ron

Microsoft Windows 7 Professional SP1 32-bit DSP OEI DVD engleza 549, 99 RON
Microsoft Windows 7 Ultimate SP1 64-bit DSP OEI DVD engleza 864 ron
Astea sunt versiunile OEM, retail sunt si mai scumpe. Diferenta intre OEM si retail e ca la OEM daca schimbi 3 componente hardware trebuie sa activezi windows-ul iar. In mod normal, din cate stiu, OEM version se foloseste de integratori (Dell, HP, Lenovo etc).

| anonim_4396 explică (pentru Korrawi):

Mersi mult Microsoft windows 7 home premium ma interesa.

| xXPsychO983 a răspuns:

455 ron

| anonim_4396 explică (pentru xXPsychO983):

Mersi

| xXPsychO983 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru. ce love struck si eu mi-am cumparat happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspuns.