| DorothyAnn a întrebat:

sunt din Galati si in clasa a8-a si vreau la liceul pedagogic la stiintele naturii, si nu stiu daca trebuie sa dau bilingvul, ca nu as prea dori, nu prea vreau sa gasesc legatura intre chimie/biologie si engleza. astept raspuns neaparat si promit fundita!

Răspuns Câştigător
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Nu sunt din Galati si nici nu cunosc pe cineva care sa stie ceva legat de liceul pedagogic din Galati.

Sfatul meu ar fi totusi sa dai bilingvul. Eu ma oftic ca nu l-am dat. Eu nu l-am dat din lene, era mai comod sa nu il dau (a fost o idee proasta). Poate nu are legatura, dar nu stii daca iti trebuie sau poate te ajuta.

Sper sa nu te superi, dar iti mai dau un sfat. Pe lista aia de optiuni pune mai intai toate liceele cu stiintele naturi (daca asta vrei cu adevarat).

Iti zic asta sa nu ai aceeasi soarta ca mine (imi inchipui ca majortatea oamenilor nu ar face aceeasi greseala ca mine, dar mai bine sa zic). Eu m-am gandit ca intru lejer si nu m-am gandit sa pun si pe locu 3 (parca 3 era) un liceu cu profilu la care vreau sa intru. In loc de stiintele naturi m-am trezit la economie.

Bafta, cu examenele din vara! (mai e ceva, dar trece repede timpul)
Sper sa nu te fi deranjat ce am scris!