| YoDeea14 a întrebat:

TPU! Sunt foarte deprimata, imi vine sa urluu, sa-mi fac rau.
Vreau niste bancuri super amuzante!

Răspuns Câştigător
| dennisse a răspuns:

1. A-nceput de ieri sa cada
Cate un elev pe strada
Si mai cad in continuare
De a tezelor teroare.
Ca au profa la romana
O vaca nebuna,
Si la mate un mistret,
O clasa ca un cotet.
La fizica si chimie,
Cate-o sperietoare vie,
Numa trei stiu ca sa puna
Si sa urle pan la luna.
La istorie, ce sa faci,
Profa te scoate din draci,
Ca la teze si lucrari
Da note la? domnitori?
Iara aia de geografie,
Dobitoaca de cand se stie.
La civica un magar,
Vanzator la aprozar,
Vine ca sa ne invete
Ca-n guvern sunt numa zdrente.
La muzica un tembel,
Canta numa pentru el,
La desen o sclerozata,
Vrea doar opere de arta.
La latina au o ciuma,
Mananca doar matraguna,
Se uita la tine-o data
Ai cosmaruri viata toata

3. Aho, aho, prieten bun
Care stai pe mess acum
I-a opreste-te din scris
Si-asculta ce-am de zis
Chiar de esti cu DNd
BE RIGHT BACK sau BRB
Sper sa nu imi dai ignore
Ca iti spun un plugusor.
N-am intrat sa te stresez...
Am intrat sa iti urez.
La Multi Ani si fericire
Liste de id-uri pline!
Sarbatori fericitee!
4. ██████████ razuieste aici cu o surubelnita si poti castiga marele premiu : o bataie de la tactu ca ai stricat monitoru si mai mult. o excursie in fata usii...
5. Ultima ştire din Irak: كأننا عشرون مستحيل في اللّد ، والرملة ، والجليل هنا. على صدوركم ، باقون كالجدار وفي حلوقكم ، كقطعة الزجاج ، كالصبّار وفي عيونكم ، زوبعة من نار. هنا. على صدوركم ، باقون كالجدار نجوع. نعرى. نتحدى. ننشد الأشعار ونملأ الشوار ....nici mie nu imi vine sa cred ce s-a intamplat' straight face
6.
Cand sotul a ajuns la hotel, a decis sa-i scrie un mail sotiei dar a gresit o litera din adresa si mailul a fost trimis la alta adresa. Mailul ajunge din greseala la o vaduva ce venise tocmai de la inmormantarea sotului. Citeste mailul si lesina. In mesaj scria: \" Draga mea, am ajuns bine. Probabil te va surprinde sa primesti vesti de la mine pe aceasta cale, dar acum au calculator aici si poti trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns si am verificat ca totul sa fie pregatit pentru venirea ta, vinerea viitoare. Abia astept sa te vad si sper ca aceasta calatorie sa fie la fel de liniistita ca a mea. Nu-ti lua multe haine ca aici e o caldura infernala!
7.
era o data un mos si-o baba.:mosul aa spus:te omor! iar baba a spus:eu iti dau ignor ca-s mai smechera fraierelaughinglaughinglaughinglaughinglaughingvot plzzzz:*
8. 1-Trebuie sa iti zic un secret...citeste 5
2-Esti grabit? citeste 8
3-Esti foarte curios, nu-i asa? ..citeste 9
4-Deci e asa.cred k e mai bine sa citesti 16
5-Eu nu am curaj, asa ca citeste 17
6-Mi-ar placea sa-ti povestesc, dar e mai bine sa citesti 16
7-Iti povestesc, darciteste 2
8-E asa de simpluasa k citeste 4
9-Nu fii nervos, e simpluciteste 18
10-Inka nu, dar citeste 19
11-Ai obosit? relaxeaza-te. ..citeste 13
12-Deci am zis ca. ..citeste 3
13-Esti foarte aproape de a afla. ..citeste 20
14-Psiu! Ai un profil super tare!
15-Esti nervos? ..citeste 6
16-Tu ink nu ti-ai dat seama, asa-i? ..citeste 12
17-Ah! Mi-e rusine.citeste 7
18-Nu stiu daca o sa intelegi..citeste 10
19-Citeste 11 cu calm si o sa stii...
20-Acuma iti povestesc..citeste 14 dar foarte incet. ok?
9. m-am trezit luni si m-am gandit marti sa ma duc la scoala mirecuri dar cand am vazut joi ca vine vineri m-am gandit ce dracu sa caut la scoala sambata cand duminica e zi libera Respectati programul
10. tedi are pentru tine... antrax, droguri si toxine laughing
11. bianca intra in biserica
mihai ii pune piedica
popa striga din altar
boule nu fi magar
12.
In padurea cu alune aveau casa doi pitici.Vine Dan Diaconescu :Bai ELODIA -i pe-aici?confused

13. Cersetorii : dati-mi si mie un banutz sa-mi iau si eu niste mancare ( adica tzigari si palinca) va rog frumos hai doamna da-mi si mie un banutz sa va ajute Dumnezeu hai doamna ca mor de foame... FA BABO DA-MI DRACU NISTE BANI, ce dracu esti surda?! BABA : DA laughing

15. pentru SaNaTaTeA dUmNeAvOaStRa EvItAtI ExCeSuL dE:sCoAlA, tEmE Si InVaTaT!(scuze de mass si eu l-am primit)rolling on the floorlaughing

16. Sa vedem., tu imi citesti mesajul. te gandesti despre ce e vorba.....nu sti..nu ai e sa faci pana nu il citesti pe tot. eu chicar daca iti zic s nu il citesti u ink mai citesti, da, citesti si acum..asa ca mai bine nu mai citi. eram sigur k continui s citesti laughing saracutzul de tine

17. Prietenii falsi sa imi dea un Buzz... astazi fac prezenta.

18. iti doresc sa ai 3 masini in fata casei tale:politia, pompierii si salvarea.
foaieverdesolzdepesteuiteprostucumciteste
20.
CITESTE CORECT! Cnofrom uuni stduiu al ueni uinvresttiai elgenze, nu cntozeaa in ce odrnie se alfa lirteele itnr-un cuvant, signruul lcuru ipmotarnt e ca pirma si utlima lierta sa fie la lcuol lor. Rsetul potae fi o vrzaa colmpeta si tot o vei ptuea ctii fraa prboelme. Atsa e din cuzaa ca nu ciitm feicrae lteira, ci cvanutul ca un irtneg. E umioitare cpatcitetea ceireiului uamn de a rentositcui detale (Scuze de mass dar e prea tare faza)
21. scoala:aventuri in casa mortii! directorulufly, spaima vampirilor! elevii:familia bundy! dirigintaena, printesa razboinik! nota 3:chestiunea zilei! nota 10:fenomen paranormal! chiulul de la oreort la minut! chiulangiulisparut in misiune! profesorul in clasaoctor in alaska! profa de geografie:tarzan in jungla! elevul lenes:nemuritorul! elevul silitorpecie p cale de disparitie! femeia de serviciuarmana maria! sedinta cu parintii:intalnire de gradul 0! dupa sedintapitalul de urgenta! cancelaria:cafeneaua groazei! soptituloar o vorba sa-ti mai spun! copiuta:te uiti si castigi! catalogulosarele x! sfarsitul orelor:am intalnit si romani fericiti! clopotelul:lumina calauzitoare! curtea scolii:jurasik parca! profesorul si elevul:razboiul stelelor!
22. Un politist ii spune unui domn:
-Felicitari, ati castigat 5. 000 lei pentru ca purtati centura de siguranta. Ce veti face cu banii?
-Pai cred ca imi voi lua permisul de conducere.
Sotia sa:
-Nu-l ascultati! Asa face el cand e beatlaughing
Un om din spate:
-Stiam eu ca nu o sa ajungem prea departe cu masina asta furata.
-Am trecut deja granita? Se aude o voce din portbagajrolling on the floor

23. Hai sa dam mana cu mana
Cei cu 4 la romana
Si cu 2 la geografie
Dao incolo de chimie
Hai sa copiem vecine
Vin o-ncoace langa mine
Da fitzuica la un loc
Amandoi s-avem noroc
Amândoi urâm franceza
Amandoi uram engleza
Mate chiar k ne framanta
Si diriga nu ne-ncanta
Unde-i unul nu-i putere
La suflat si copiere
Unde-s doi puterea creste
S-apoi nota se mareste
24. : Somnoroase profesoare, Pe la clase se aduna, Se ascund dupa catedra, Noapte buna! Si elevii toti suspina, Catalogul negru tace, Chiar si creta de pe tabla Somnu-si face. Un elev iese la tabla Printre cifre sa se-incurce, Fie-ti zecele aproape, Lasa proful sa se culce. Peste-a fizicii probleme, Elevul sterge tabla luna, Totu-i vis si armonie Cand se suna...)
25. PUMNUL: partea de vorbire care muta maxilarul dintr-o parete in alta sh raspunde la intr : mai vrei? laughinglaughinglaughing
26. cand vei fi mierasa si prin flori vei trece sati aduci aminte ca am fost colege
27. URAREA PROFILOR
Cine pune 4 in teza
Sa ajunga q proteza
Cine pune absente sh lasa
Dumnezeu sa-i dea pedeapsa
nimic bine sa nu`i mearga
Tot din cap sa i se stearga
Sa aiba salariu mic
Fericire nici un piclaughing
Elevii sa nu-l asculte
Sa chiuleasca sh sa cante
Sa`l dea afara din liceu
Fara somaj sau drept d leu
Inapoi sa nu-l mai cheme
Sa vedem mai face SCHEME?rolling on the floor
28. Foaie verde si-o lalea, Pe profi naiba sa-i ia. Foaie verde tufanica, Astia creierul ne strica. Foaie verde liliac, Profu? e aurolac. Foaie verde frunza-ndunga, Cand ii vad borasc in punga. Foaie verde ghiocel, Diriga-i ca un purcel. Foaie verde hop-siasa Asta-i viata-n scoala mea!