| AdelaTbw a întrebat:

Sunt intr-o situatie in care chiar nu stiu ce sa fac. Ma cert cu o prietena mereu din aceeasi cauza. Obisnuiam sa zic ca imi este cea mai buna prietena, dar in ultimul timp, de cand s-a indragostit de un baiat care isi bate joc de ea, a inceput sa ma enerveze. Cand o rog ceva ma refuza, cu pretextul ca nu are chef, adevarul e ca ma refuza din cauza acelui baiat. Sta cu el tot timpul, merge cu el peste tot, iar eu daca ii spun sa vina cu mine undeva, nu vrea, probabil pentru ca nu vine si acel baiat. Iar cea mai nasoala parte e ca el ii da sperante false si nici nu o respecta. O trage da par,.o loveste, totul in "gluma", iar ea accepta. Macar de mi-ar spuna ca il place, dar ea neaga si nu o inteleg. M-am gandit ca poate are ceva cu mine, poate o enervez eu, dar ne certam numai pe acest subiect. Chiar nu stiu ce sa fac, m-am saturat.

1 răspuns:
| Annaaaaaa a răspuns:

Daca tu chiar crezi ca iti este cea mai buna prietena si merita incearca sa sa i fii alaturi si sa nu renunti la ea.Asta e tot ce poti tu sa faci pentru ea :sa-i fii o prietena buna.restul depinde de ea si daca ea alege gresit sa nu ti para rau. Asa e viata si o sa ti gasesti alte prietene mai bune. Fa doar ce poti tu mai bine. Altceva de aici n-ai ce sa afli.Noroc!