| Avocado7 a întrebat:

Buna,Tpu.Sunt la o tabara de franceza si trebuie sa fac ceva despre gastronomie.Regiunea mea e Normandie din nordul Frantei.Nu am nici o idee. Unele persoane fac mancare specifica locului si eu chiar nu stiu ce sa fac.Ma gandeam la o pancarta cu multe mancaruri de acolo... Aveti vreo idee?
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Unearth a răspuns:

Nu sunt foarte sigur, dar din cate stiu sunt pescarii din Normandia cei care culeg scoici din mare si le mananca direct asa big grin Deci sunt cumva faimosi pentru fructele de mare si toate astea. Ai putea ori sa gatesti ceva in genul (daca stii), daca nu sa prezinti niste feluri de-astea de mancare cu scoici, creveti, caracatita etc big grin