| 5SOS a întrebat:

Buna TPU sunt suparatacrying deci un baiat m-a placutlove struck si m-a intrebat de 4 ori daca vreau sa fiu cu el si am spus ca nu stiu.deoarece eram indecisa...si acum cand il salut nu imi raspunde azi la scoala eu eram pe culoar si voia si el sa iasa pe culoar dar cand m-a vazut a intrat din nou in clasa luicrying dar eu tin la el putinsad dar a spus ca nu ma mai place nu ma mai saluta nu nimic ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mjdolhfi a răspuns:

Inseamna ca nu te merita.Ar trebui sa inteleaga ca vrei sa fii cu el doar amica. Explica-i ca tu tii la el, insa doar ca la un amic si ca nu vrei sa pierzi prietenia lui doar pentru ca nu accepti sa fii cu el. Daca te va intelege inseamna ca lui chiar ii pasa de tine si iti este un prieten bun, daca nu, asta e.Mergi mai departe indiferent de ce se va intampla.

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Asa sunt unii baieti, vor ca toate sa se intample repede, nu prea au rabdare sa cucereasca intr-adevar o fata.Daca in cateva saptamani tot asa se comporta, nu te saluta si te neglijeaza, inseamna ca a avut alte intentii cu tine. Daca simte ceva pentru tine va cauta sa te cucereasca si va fi in preajma ta ori de cate ori va avea ocazia. Sfatul meu este sa nu cedezi asa usor si sa accepti un baiat in viata ta abia dupa ce tu esti convinsa ca are si sentimente fata de tine.Numai bine!

| negru30 a răspuns:

Nu te supara pe el - poate isi uitase cartile de aceea a intrat nu pentru ca te-a vazut pe tine