| Andreea23456 a întrebat:

Va cer un sfat, eu sunt intr-o relatie de 5 luni cu cineva, prin prisma a multor insistente a acestui tip, am cazut de comun acord sa ne vedem si de atunci avem o relatie. Mereu ma suna, imi trimitea mesaje, venise si ziua mea, probabil din bun simt imi luase un buchet de flori, niste lucruri pe care eu le-am apreciat. S-a intamplat acum 3 zile sa imi dea un mesaj : Iubire ce faci? Craciun Fericit! I-am raspuns evident, am vorbit toata seara, el plecase la o petrecere..pana a doua zi cand l-am sunat pe la 12 ziua si mi-a raspuns ca sta asa in pat, ca ii este rau si l-am lasat. Pe la 12-1 noaptea l-am vazut on pe Facebook, l-am sunat, nu mi-a raspuns si a iesit, m-am gandit ca poate s-a pus sa doarma. A doua zi niciun semn, era iesit de vreo 13-14h, am intrat pe Instagram si acolo l-am vazut iesit de 10 min, i-am dat mesaj si mi-a raspuns : Cand te vad asa disperata nici nu-mi mai vine sa raspund. Nu am chef sa vorbesc cu nimeni, nu ca ai facut tu ceva. Cel mai bine vorbim maine. A mai stat putin pe insta si a iesit. Cum sa inteleg acest om? Daca el a facut o trecere de la ce faci iubirea mea? La nu mai vorbesc 3 zile ca nu am chef sa vorbesc. I-am lasat astazi un mesaj spunandu-i ca nu e barbateste ceea ce face si daca avea nevoie de timp si spatiu putea sa vorbeasca cu mine si daca nu mai vrea nimic eu o sa ma retrag, dar nu sa lase situatia asa in vant de parca nu a existat nimic, am zis sa comunice mai mult. Crede ca-s copil sa nu-mi dau seama de chestiile astea, eu dimpotriva nu am insistat prosteste si prin mici actiuni iti poti da seama ce interes de cunoastere are un om fata de tine. Ma scuzati ca am scris asa mult, am simtit sa ma descarc si sa va cer sfatul!

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Fără comunicare, nu faceți nimic. Omul vrea libertate și simte că tu îl presezi, de aia vorbește așa cu tine.

Ori îi oferi libertatea necesară, riscând să-și găsească oricum pe alta. Ori îl întrebi direct, ce e de făcut și dacă vrea să vă despărțiți. Chiar nu are rost să continuați așa iritați, el iritat de faptul că insiști, tu iritată de faptul că nu te bagă în seamă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ancaval):

Dacă tu vorbești o dată la 3 zile cu iubitul tău nu înseamnă că toate suntem atât de handicapate.

| Andreea23456 explică (pentru anonim_4396):

Nu inteleg? nu era vorba ca era vreo tragedie, dar nu imi daduse niciun semn, daca il intreb ce face asta inseamna ca il controlez?

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Ți-ai găsit vibrator? Căutai ieri, alaltăieri.

Chiar nici un băiat NU te acceptă?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ancaval):

Am destui pretendenți, nu are nicio legătură.

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai mulți? Nasol așa.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nu stau toată ziua aici ca tine. N-am mai intrat de câteva luni.

| xeum a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune-i fa proasto ca ai fost internata la nebuni laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru xeum):

Nu am fost. La cum scrie, ea sigur a fost.

| xeum a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel putin ea nu-i o scarba ce arunca-n cu vexari ratzuscooo

| anonim_4396 a răspuns (pentru xeum):

Uite cine vorbea, un băiat care înjură o fată de câteva zile deși nu i s-a adresat nicăieri pe site-ul ăsta laughing. Marș de aici, gentleman de coteț.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xeum):

Nu degeaba s-a pișat fosta pe tine cu atâta jet ți-am mai zis.

| xeum a răspuns (pentru anonim_4396):

Afcors mai darling, mi-am dat seama ca-mi plac cadavrele. Nu obisnuiesc sa tratez cu respect legumele, d-asta-s mojic cand vine vorba despre tine vtm laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru xeum):

Ești mojic în general, cred că ai o viață tare nașpa, la cum ți-a vorbit fosta pari că ai probleme cu nervișorii. În loc să pierzi timp urmărindu-mă pe site, fă niște ședințe de terapie. O să-mi mulțumești mai târziu.

| xeum a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii ce ma dor vorbele tale pisi, o sa ma internez sa fim colegi de camera. Nu stiu ce legatura ai tu cu fosta, ea cel putin n-are traume din trecut, boli psihice si n-a fost intinsa de-un cartier intreg (-:

| anonim_4396 a răspuns (pentru xeum):

Nu te dor și totuși stai codiță după mine peste tot și-mi cerșești atenția în toate felurile. Nu am traume, nici nu m-a întins nimeni, cât despre boli boli? Hahahaha. Hoțul strigă hoțul.

| xeum a răspuns (pentru anonim_4396):

Diferenta dintre noi este faptul ca eu am o viata, tu nu ai una din moment ce esti infatuata pe TPU, atat poti draga mea? M-ai dezamagit din start. Din contra, prefer sa nu fac un proiect doar ca sa stau sa ma amuz pe seama ta, am prins drag de tine soooo you made me stalker. Din moment ce s-a dorit internarea ta fortata intr-o psihatrie, e vadit ce capusor vraiste ai

| anonim_4396 a răspuns (pentru xeum):

Dacă aveai o viață nu o urmăreai cu atâta interes pe a mea. Erai și tu acum afară cu vreo gagică, făceai un sexuț, jucai o fifa cu prietenii, impresionai vreo babă pe scara blocului arătându-i râmica, nu stăteai după mine aici și nu cerșeai atâta să fac mișto de tine la fiecare întrebare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xeum):

Dacă te bucuri că fosta are traume din vina ta și nu din cauza trecului ei, ești psihopat băiatule

| xeum a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai cum sa ma prinzi, iti sunt superior din toate punctele de vedere si asta-i limpede de-nteles. Imi place ca te-ai domesticit laughing
Sunt convins ca ti-am erodat cugetu` de bibilica.
Draga mea, eu spre deosebire n-am acces limitat, esti inchisa intr-o cutie mistica pe care doar Plato a deschis-o si surprinzator sau nu te-a luat la miel gagiu. Lasand relatiile cu domnisoare, sexul si fifa, nu-si au rostul in discutia asta. Dar daca chiar esti curioasa spune-mi si-mi reduc cuvintele la dovezi, nu-mi trebuie prea mult cap sa ma pun la mintea unei obidite. Te-n sange, nu stau dupa orice dama, stau dupa mascota TPU :p

| anonim_4396 a răspuns (pentru xeum):

Prin simplul fapt că ai spus că îmi ești superior îți arăți inferioritatea, pentru că eu nu am spus nicăieri că sunt așa, tu ai dedus că sunt din atitudinea mea, care te-a intimidat și te-a făcut defensiv. Superiortatea nu se strigă în gura mare, se arată. Ți-am dat șah mat de mult, acum ești doar blahblahblah după mine căutând validare.

| xeum a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei te fac un sah dar si-un solo sa ne radem oleaca.
Atitudinea ta spune multe despre tine castanutzoooo, cel putin eu n-am venit sa jignesc pe toata lumea fara motiv sau sa rad de utilizatorii TPU, de aici rezulta anumite traume pe care le ai din trecut, chiar imi pare rau ca esti batuta de soarta laughing. Din moment ce-o iei la mumu n-ai cum sa ma-nchizi. Iti sunt superior, accepta realitatea si renunta la fantasmagoriile din capul ala bolnav, ia-ti pastilele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xeum):

Tu nu dai șah mat nici unui copil de 10 ani, ești atât de tont încât nici nu faci diferența între realitate și ficțiune.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xeum):

E mult mai bolnav să hărțuiești un om bolnav pe internet.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xeum):

Saracutu

| xeum a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te stii zaifa renunta sa mai jignesti, daca faci macar fa-o real. M-as bucura ca oricare dintre cei pe care i-ai jignit sa te prinda si sa joci la cheremul lor, imi pare rau ca te-am ofilit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xeum):

Nu le mai purta tu altora de grijă că nu sunt atât de sensibili ca tine cu nervișorii încât să nu facă diferența dintre real și imaginar

| xeum a răspuns (pentru anonim_4396):

Caste, trebuie sa recunosti ca ai gresit si sa-ti ceri iertarea tutoror persoanelor pe care le-ai jignit si asta stand in genunchi. Daca TPU era real iti garantez eu ca tu si foarte multi care jignesc in mediul virtual ajungeam din vanatori doar o simpla prada. S-a cam dus cazemata ta, accepta faptul ca esti proasta si gata. Urmeaza sfaturile doctorului, ia-ti pastilele si nu uita be good do good kiddo, ca de nu iar ajungi marioneta laughing

| Andreea23456 explică (pentru anonim_4396):

Bai fata ce ai? Vezi ca arunci comentarii spunandu-le fara ratiune, ce treaba are intrebarea mea cu comportamentul pe care il ai tu acum? Ma amuz copios. Prea te-ai ambalat atat, crezi ca stii totul despre barbati, stai linistita, toate avem si alti pretendenti..suntem oameni, nu suntem unicelulari, potoleste-te ca nu e chiar asa, nu te cunosc personal dar nici nu stau in discutii gratis aici pe TPU.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea23456):

Suferi de analfabetism funcțional.

| Andreea23456 explică (pentru anonim_4396):

Vai de capul meu mă fată, măcar de ai fi fost vreo frumusețe să-mi fi vorbit, ia sa ne dăm Facebook-ul si sa ne analizam care dintre noi doua ar avea mai multi pretendenti, ca vad ca a devenit un subiect siropos si consideri ca ai descoperit America cu asta. Spui ca intrii la cateva luni, dar tot te macina asa putin sa vezi ce au mai zis altii, 41 de comentarii, pe o intamplare si un subiect ce tine in mod evident doar de mine, eu am pus punct si am stiut unde sa ma opresc. Ma ia si nervii cand vad atatea basini in capul vostru bai fetelor, cu citatele voastre de pe Facebook, parca ai 105 ani, maica tereza te faci, esti disperata fato!

| Andreea23456 explică (pentru anonim_4396):

Si sa ma lasi cu psihologia ta de 2 lei superficiala, mentalitate preluata pentru a atrage,, ochisori" pe TPU. Analfabetism functional auzi la ealaughing bai fata esti dementa, cred ca stai sa pui fiecare virgulita si liniute. Ce anume nu ai inteles din ce am spus? Te-am pus eu sa citesti si sa raspunzi totodata? Mai bine lasa rautatile astea pentru altii, nu-i cazul aici, nu ti-ai nimerit persoana cu care sa ti-o incerci aiurea. Si mai lasa psihologiile ca nu sunt de tine, hai stai jos.

42 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Era după beție. De sărbători unii o iau razna, apoi își revin.

| LoveSleep a răspuns:

Ai procedat bine, nu avea rost sa mai pui întrebarea. Din ce ai scris pe aici pari o persoana ok, dacă fazele astea se repeta, eu zic sa va despărțiți, nu merita să-ți pierzi timpul cu el.

Cât despre partea cu online pe Facebook, Instagram, știu ca te uiți sa vezi facă a fost online ca să știi dacă a murit sau nu, dar încearcă sa renunti la chestia asta. Fac pariu ca și tu îți propui sa te culci și mai stai puțin pe Facebook sau Instagram. Și chiar dacă ar vrea sa te evite, e ok cât timp nu o face mai des decât te cauta și mai mult decât ați fost împreună în ziua respectiva. Poate se gândește ca dacă îți spune ca se pune la un film sau nu mai are chef sa vorbiți, te superi.

| Frank51 a răspuns:

Oamenii de genul au probleme la capatana! Fratele meleu, daca nu mai vrei nici-o legatura imi zici si aia e! Trecem peste, nu e nici-o tragedie. E nasol cand isi bate joc, nu e omeneste! Daca chiar tine la tine iti zice ca nu se simte bine si vrea sa puna stop!

Am patit si eu asa cu una, la inceput era cea mai activa din lume, vorbeam 20 de ore din 24, apoi dupa cateva luni seen 2 saptamani si nu mai dai de ea, bai esti nebun! Iti vine sa o bagi in *** masii.

| Andreea23456 explică (pentru Frank51):

Exactt ce mai pun ca acum o saptamana ne-am si vazut, nu mi-a dat de inteles ca ar vrea sa se desparta de mine sau ceva. Cel mai mult m-a deranjat faptul ca nu a avut decenta sa raspunda si sa isi spuna punctul de vedere, in orice caz i-am dat block si nu a rezultat nicio reactie. Poate e mai bine asa, faptul ca ne-am dat sansa intr-un moment sa vorbim ca sa clarificam situatia intre noi asta nu inseamna ca sunt disperata ci rationala! Daca incepi o relatie frumos hai sa o si incheiem frumos! Dar nu am avut frate cu cine, parca sunt dementi unii dintre ei.

| ancaval a răspuns:

Mulțumesc de fundiță!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știe cum să se despartă de tine și acum bagă pretexte să te manipuleze și să te lase să crezi că totul e din vina ta. Sigur nu vrea o relație și responsabilitățile care vin cu ea pentru că încă pare că are nevoie de pampers la c*r

| Andreea23456 explică (pentru anonim_4396):

Eu am vorbit in trecut cu el, si i-am spus ca nu ar fi nicio problema daca mi-ar spune ca nu vrea o relatie serioasa, dar el din contra, el a fost cel care a initiat aproape totul spre o relatie. Dar nu am inistat aiurea, pur si simplu l-am sunat si nu mi-a raspuns, dar nu ma certasem cu el sau ceva si nu intelegeam.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea23456):

Tu crezi tot ce-ți spune un bărbat și asta spune multe despre cat te duce capu laughing

| Andreea23456 explică (pentru anonim_4396):

Stai linistita ca nu halesc eugenii, doar am cerut un sfat pana la 25 experimentezi sora. oricum singura ma coordonam nu am pus intrebarea asta ca sa ma cert si cu altii

| MValentin a răspuns:

Problema e la tip si din pacate daca o ia asa o sa ajungi bataia lui de joc happy