| Yasmin875 a întrebat:

Voi aveți acest obicei de a vă răzbuna pe oameni?

Răspuns Câştigător
| FloareaSoarelui96 a răspuns:

Nu sunt genul. Prefer să las timp celui ce mi-a greșit să ajungă să-și înțeleagă singur fapta. Dacă nu o face, nu-mi bat capul. Prostia nu merită resentiment, iar răutatea trebuie pedepsită prin ignorare. Eu prefer să mă răzbun, iertând și uitând, ceva mai bun de atât pentru binele meu în acel caz, nu există.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu dar daca te lasi calcat in picioare de alti toti isi vor bate joc de tine, asta e adevarul, ai grija in cine crezi ca omul nu se schimba niciodata doar poarta alte masti

| danay72 a răspuns:

Nu,încerc sa învingi răul prin bine. La asta nu se așteaptă cel care mi-a făcut rău.

| GoldenZenith a răspuns:

Sigur ca da. Prin indiferenta. happy

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Mi-e prea lene. In plus ca sa te razbuni trebuie sa urasti iar asta inseamna ca trebuie sa te gândesti la persoana aia.

| 393Dan a răspuns:

Nu, desi ma gandesc la asta cateodata, n-o fac ca-i pierdere de energie si timp. De aceea nu face sa le permiti sa-si inchirieze o camera in mintea ta celor care n-au de gand sa decoreze incaperea in culori si lucruri minunate )

| Teffan a răspuns:

Niciodată nu mi-a stat asta in caracter.

| DroIja a răspuns:

Răzbunarea e un obicei?
Ne mai putem răzbuna și pe altceva decât pe oameni?
Poți să fii mai exactă?
Pui întrebări ca să-ți iasă la număr sau chiar dorești un dialog cu cineva?

(Uite, astea da întrebări!)