| deyutzza53 a întrebat:

vreau niste statusuri de pritenie repede! funda

Răspuns Câştigător
| DontCloseYourEyes a răspuns:

Orice ar fi,voi fi aici mereu
Stii bine te poti baza,ai sprijinul meu.;
Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei;
Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine;
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.;
Caa doua surori am fost mereu uNa pentru alta, si daca mi-ai spus ce e rau. ti-am ascultat sFatul!;
iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine e extraordinnara!
Isi aleg vorbele foarte atent, si orice cuvant de al lor suna a compliment
Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •"
• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •
Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •
Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!
cat timp suntem impreuna, nimic nu e greu!
Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

Sper ca ti-am fost de ajutor big grin

1 răspuns:
| hideaway a răspuns:

-Dacă ai nevoie de prietenia mea și ne despart 100 de pași, fă tu primul pas și le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
-Un iubit te poate înjunghia în inimă, un străin în față, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevărați nu poartă cuțite la ei.
-Prietenii adevărați sunt îngeri, chiar dacă au uitat să zboare
-Un prieten adevărat e greu de găsit, și mai greu de părăsit și imposibil de uitat.
-Dacă săruturile sunt valuri/ Îți voi da o mare./Dacă îmbrățișările sunt raze/ Îți voi da un soare./ Dacă prietenia ta e o stea/Îți voi dărui toată galaxia /Pentru ea.
-Sunt înconjurată de îngeri. Îi numesc simplu PRIETENI.
-Dintre toți cei care vor intră în viața ta, numai prietenii adevărați vor lăsa urme în inima ta.
-Un prieten adevărat e acela care îți acceptă trecutul, te sprijină în prezent și te încurajează în viitor.
-Prietenia este că relația dintre mână și ochi. Când mâna se rănește, ochii plâng. Și când ochii plâng, mâna le șterge lacrimile.
-O prietenie care ia sfârșit n-a existat de fapt.
-Nimic nu-ți poate schimba mai mult părerea despre un prieten ca succesul. Al tău sau al lui.
-Prietenii vin și pleacă, dar pe cei adevărați îi păstrezi toată viața.
-Drumul spre casa unui prieten nu este niciodată prea lung. Ca și calea spre inima sa.
-Un prieten adevărat crede în tine atunci când tu ai renunțat să mai speri.
-Ferește-te de explicații. Dușmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicații.
-Cel mai bun accesoriu pentru o fată: prietenii ei.
-E mult mai ușor să transformi prietenia în dragoste decât dragostea în prietenie.
-Nu-mi spune cum să-mi aleg prietenii. Mă pricep la asta. Că dovadă, te-am ales pe tine.
-Un prieten vede tristețea din ochii tăi, în timp ce ceilalți se lasă păcăliți de zâmbetul tău.
-Cel mai bun motiv să mergi la școală: prietenii.