| Goodman125 a întrebat:

Buna TPU, vreau răspunsuri serioase, cei care fac mișto ii rog sa nu mai scrie nimic și sa își vadă de treabă lor! De foarte multi ani de zile mă terorizează un tigan și am boala grea pe el, mă torturează fizic și psihic pe afara când sunt cu cineva mă face de tot rahatu, nu mai rezist. De multi ani îmi face foarte mult rău și mă terorizează într-una fara motiv, eu nu i-am făcut nimic, dar el e un gunoi și mi-a aflat slăbiciunea, eu n-am nicio vina. Nu am pe nimeni alaturi care sa mă ajute și am început să urlu de disperare, nu am prieteni și nici rude care sa mă sprijine! Sunt solid de fel dar nu mai am curaj să mă bat pentru că nu m-am bătut de multi ani și nu mai am baza în mine.Mi s-a luat sa cad la greu și să nu am pe nimeni, îmi vine să plâng. Ce trebuie sa fac? Sa nu aud gen du-te la poliție că nu fac nimic, am depus mai demult o sesizare și degeaba au zis că asta nu e caz ca sa faci plângere, deci nu vreau sa mai merg la poliție și să îmi ziceți să mă duc acolo că n-are rost! Nu aș vrea să par ciudat, dar eu asta vreau, vreau sa-mi fac brigada, intervenții că sa pot apela la ei și să mă ajute, deci vreau brigada! Întrebarea este ce trebuie sa fac, unde găsesc asemenea băieți, ce locuri sa frecventez etc? Eu m-am gândit să mă duc să mă angajez la o firma de paza și protecție, special pentru a găsi băieți din astia! Credeți că e o idee buna? Sau daca as plati o firma de paza că sa mi-l bata cat m-ar costa? Deci eu as vrea sa mă duc la paza să găsesc oameni din astia sau daca nu ce locuri sa frecventez și ce să fac, unde as putea sa găsesc asemenea băieți, in ce locuri etc? Dau funda la răspunsul cel mai bun, mulțumesc!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"mă terorizează un tigan împuțit..."

unii au ajuns in instanță pentru astfel de exprimări, incearcă să reformulezi!

(continuarea nu contează... deocamdată)