| Kane20 a întrebat:

Bună TPU, revin cu o noua întrebare și vreau răspunsuri serioase ca am ajuns la disperare! Cei care vor sa facă mișto sau sa zică nu e bine, e bine sa fii tu sa te descurci singur sau nu te pune la mintea lor mai bine sa se abțină! Sunt singur și neajutorat, adică la greu nu are cine sa ma ajute. M-am confruntat cu multe necazuri la viata mea, mulți au profitat de mine, din motiv ca sunt și slab din punct de vedere fizic și ca nu am pe nimeni care sa ma ajute. Deci la ora actuala am prins boala pe câțiva, mi-au făcut mult rău și multe altele am pățit. Și nu am la cine apela. Întrebarea mea este dacă pot apela la o firma de paza ca să vina sa-mi aranjeze și dacă costul este unul masiv. Și următoarea întrebare ar fi cum sa fac să-mi fac și eu o brigada de tovarăși care sa ma ajute și sa sara pentru mine la greu, unde ii găsesc, ce trebuie făcut, prin ce locuri sa umblu? Cum procedez, cum sa filtrez printre băieții de cartier etc? Deci vreau răspunsuri serioase ca am picat în depresie. Ajutați-mă cu sfaturi utile! Dau funda!

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Firmele de paza lucreaza doar legal, prin contract, iar sa te anturezi prin cartier, gandeste-te ca asa cum altii sar pentru tine, si tu vei fii atras in problemele altora. Solutia e simpla, esti slab fizic, ia gandeste-te putin, ce e de facut? Te apuci de sport tata, sport pe paine, sala, calisthenics acasa daca nu (cum fac si eu), nu ai nevoie decat de bara de tractiuni si dips, manere pentru flotari, o banda de rezistenta, niste gantere, si incepi si lucrezi la corpul tau. Lasa disperarea, si vezi cu adevarat ce poti face, stai in casa si iti plangi de mila, sau pui osu' la treaba, eu te pot ajuta cu informatii daca decizi sa te apuci de calisthenics, ar fi cea mai buna decizie a ta din ultimii ani, bafta.

| ShaOfHatred a răspuns:

Ue ue, sunt singur și neajutorat, ue ue. Nu te supăra pe mine man, adună-te. Nu te mai gândi atâta la cât de slab ești, ci puneți mintea la contribuție cu ce ai putea face. De unul singur. În viața ata nu poți să te bazezi pe nimeni să te ajute in situații de genul. O firmă de pază nu poate să îi bată pe ăia contra cost. Poți doar să faci contract cu ei și să poți să îi chemi la nevoie.
Și legat de partea cu tovarășii care să te ajute. Ce se aseamănă se-adună. Deci tu nu ai genul ăsta de tovarăși pentru că tu nu ești făcut pentru stilul ăsta de viață. Oamenii care au "brigadă", sunt oameni care or trecut prin multe împreună și de-asta se ajută la greu. Tu dacă n-ai fost genul de cartier, asta este.
Nu-i prea târziu să schimbi asta tho. Dar schimbarea trebuie să pornească de la tine. Du-te și practică un sport de contact(kickbox, mma, karate, judo etc.), Mănâncă mai mult ca să te faci mare și împreună cu sportul o să te cizelezi frumos. Și după ce te schimbi tu în mai bine, o să atragi și oameni de genul.
Dar dacă e grav cu băieții, până ajungi să fii mare, poți să-ți iei ceva pentru autoapărare. Spray lacrimogen, telescopică, etc

| anonim3248 a răspuns:

Nu poți apela la nimeni ca să îi bată pe cei de care spui.

| Kane20 explică (pentru anonim3248):

Ce mi ați răspuns voi nu e chiar asa cum ziceți voi, exista o alternativa! Nu e adevărat! Mai aștept răspunsuri și de la alți utilizatori.

| anonim3248 a răspuns:

Prieteni ca ei poți avea doar dacă ești și tu ca ei.