| JaneRichardR a întrebat:

Buna TPU! Vreau sa adresez o întrebare mai mult pentru băieți. Eu am 23 de ani și am făcut o depresie foarte puternică că nu am avut nicio relație cu nicio fata în viața mea, habar nu am ce înseamnă să ții de mana o fata, o îmbrățișare și un sărut. Am făcut o depresie foarte mare și am jurat că toată viața mea sa nu mai am parte de nimeni pentru că nu am avut noroc de până acum și e foarte târziu. Pentru că văd că copii de 13, 15 ani sunt în relație și băieții de vârsta mea au început relațiile amoroase de mici eu nu mă compar cu ei. Voi la câți ani ați început prima relație? Eu consider că de acum încolo e târziu!

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Unii nu vad, altii n-au o mana, un picior, altii n-au ce manca, altii sunt pe patul de moarte, alea sunt adevaratele drame, nu o relatie. Nu e deloc tarziu, ai abia 23 de ani, abia de acum incolo iti faci relatie serioasa.

| Mosotti a răspuns:

Pai si asta e motiv de depresie? Ce dracu, nu se invarte viata doar la a avea o relatie sincer, nu e tarziu deloc, unii au abia chiar mai tarziu relatii si nu au nici o problema, deci nu stiu de ce ai avea tu.

Uite, eu nu prea am avut o relatie ca era f greu sa gasesti ce trebuie, iar sa fac o rel doar pentru un ssex si asa, nu merita, o rel serioasa presupune multe altele, dar n-am avut probleme, in adolescenta chiar nu s-a pus problema.
Sunt oameni care nu au deloc relatii nici pana la 50 ani, si tot isi vad de viata lor fara probleme.

La tine alta o fi problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i deloc târziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și tu ești invidios pe relațiile copiilor de 13 ani? Alea sunt ceea ce vrei tu? Eu cred și sper că vrei ceva mai mult. Faptul că niște copii umblă după fustele fetelor nu denotă decât niște priorități prost alese în viață, nu vreo bravură sau abilitate seductivă.
Acum ești la vârsta la care se poate vorbi de o relație serioasă. Asta dacă ai viața în regulă. Nu să fii o povară ce vrea doar o mașină de îmbrățișări. Într-o relație ambele părți trebuie să ofere.

| Jus7t a răspuns:

și...ceva ambiție ai și tu?
poți avea și la 40, care e problema?
problema e ca tu nu mai încerci și renunti. în rest nu e niciuna.
poți sa ai o relație cu o tipa și sa fie atât de mișto relația aia încât alții n-au avut toată viata asa relație, adică nu e vorba de numărul de tipe cu care ai stat, e vorba de intensitatea a ceea ce simțiți, e vorba de ce vă leagă.
în rest poți face ușor experienta aia ce tine de chestiile fizice.
zici ca trebuie sa faci experienta de programator în pnm ca să poți lucra pentru Zuckerberg.

problema reala e ca eu nu dorm, de abia asta problema.