| darkstyle99 a întrebat:

Buna TPU.
Vreau sa imi fac un tatuaj si vreau sa stiu daca doare sau nu (cum se simte).
Unde ma sfatuiti sa imi fac la salon specializat sau la din astia care fac acasa?
Multumesc funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| KorePandorica a răspuns:

Bună! Depinde de zona pe care o alegi, în unele durerea este mai mare iar în altele nu simți decât ușoare înțepături. Eu mi-am făcut de recent pe mână și pot să zic că nu a durut decât foarte puțin. E o durere de moment și pentru mine a fost mai mult ca un masaj. După ce îl faci cam două -trei zile o să simți puțin discomfort și poate puțină durere pentru că e o rană deschisă. Dar în două săptămâni, dacă urmezi sfaturile artistului tatuator și folosești și crema recomandată, nu o să mai ai nici un fel de problemă. Eu personal te sfătuiesc să mergi la profesioniști deoarece lucrează mai steril. Nu zic că nu sunt și artiști care lucrează de acasă și realizează opere de artă pe piele, doar că în cazul unei infecții nu au ce să îți facă. Interesează-te, uită-te la reviews și documentează-te. E mai scump la un salon specializat, dar e mai igienic. Cunosc și persoane care și-au făcut la artiști acasă și sunt în regulă, nu au făcut infecții sau ceva, ideea e să te interesezi foarte bine legat de persoana respectivă dacă optezi pentru varianta asta. Baftă.