| Melinda1219 a întrebat:

Vreau sa merg la limbi straine si nu stiu ce limba "rara" sa imi aleg dintre japoneza si araba.Voi ce ziceti? Le voi lua in combinatie cu engleza

Răspuns Câştigător
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Probabil răspunsul meu o să sune copilăros şi superficial, mai ales deloc gândit, dar eu o să încerc să-l fac să pară cât mai bine gândit, chiar dacă nu este big grin
Eu zic japoneta. De ce? Deoarece mi se pare o limbă foarte drăguţă şi nu foarte grea. În plus ai multe moduri de a o învăţa. Mulţi otaku învaţă doar din anime. Aşa, ca mine. Bine... eu mai caut şi câteva site-uri pestre a ştii nişte reguli. Dacă aş avea posibilitatea, aş învăţa pe rupte această limbă. Dar părinţii nu mă cred în stare.
Dar cel mai bine este să alegi ce-ţi place ţie mai mult. Eu ştiu japoneză deoarece chiar îmi place această limbă şi o învăţ uşor doar din plăcere. Dacă faci şi tu la fel eu zic că e cel mai ok.
Succes!

5 răspunsuri:
| xanderblackx a răspuns:

Sanscrita. tu vorbesti serios? pai de unde sa-ti stim noi capacitatile tale intelectuale. sunt 2 limbi destul de dificile, dar total diferite ca si mod de a invata. si nu sunt deloc limbi "rare". du-te unde crezi ca vei face fata, cu toate ca ma cam indoiesc ca stii ceva despre ele. numai bine

| Melinda1219 explică (pentru xanderblackx):

Pai oricum acolo se ia totul de la zero. Daca nu stii, atunci de ce comentezi?!

| baru a răspuns:

Eu as merge pe japoneza1

| EUnuTUsauRESTUL a răspuns:

Afla informatii despre cultura Arabiei si Japoneiei, gandeste-te cu ce te ajuta ca inveti aceste limbi si poate, de ce nu care dintre cele 2 tari ti-ar placea sa o vizitezi daca ai avea posibilitatea.Mult succes!

| Wøodenpints a răspuns:

Alege limba de vacă. Aia e cea mai rară.