| DeDii a întrebat:

Vreau sa stiu de ce o vecina de-a mea si-a pus o potcoava din fier deasupra usii? Mentionez ca acum 4 luni in urma i-a murit si sotul.

Răspuns Câştigător
| clauss a răspuns:

Se spune ca potcoava aduce noroc, femeia simte ca odata cu moartea sotului nu mai are noroc si spera ca asa va avea noroc pe viitor

3 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

O veche superstitie spune ca daca gasesti o potcoava sa o pui undeva la vedere la intrare in casa.Ideea este ca potcoava sa fie tinuta cu bratele" in sus.Asa norocul nu se va scurge niciodatalaughing

| ancutsa410 a răspuns:

Cica aduce noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca iubeste cai poate? pa!